wieszak LOGS fot. mat. prasowe

wieszak LOGS fot. mat. prasowe

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 sty 2020 10:40

Minimalistyczne wieszaki z odpadów poprodukcyjnych

Niemieckie studio projektowe Büro Famos z pozostałych w toku produkcji krzeseł elementów drewnianych stworzyło minimalistyczne wieszaki.

Hanna Litwin i Romin Heide z berlińskiego studia Büro Famos byli zaintrygowani możliwością stworzenia prostego produktu z niewielkiej liczby elementów drewnianych. - Niekoniecznie kierowaliśmy się ideą zrównoważonego rozwoju, ale podczas opracowywania naszego produktu zauważyliśmy, że podczas produkcji mebli TON powstaje wiele elementów wysokiej jakości drewna bukowego i dębowego, które nie nadają się do wyrobu krzeseł, a są idealne do naszego wieszaka - tak Hanna opisuje początki pracy nad Logs.

- Błyskotliwy pomysł wykorzystania małych elementów z drewna zyskał nowy wymiar, dzięki oryginalnemu pakowaniu produktu. Wieszaki Logs są pakowane w tekturę, która była kiedyś użyta do pakowania krzeseł. Klienci mogą zażądać zabrania kartonu po rozpakowaniu zamówionych mebli, a zwrócony karton jest ponownie używany. Ponadto wieszaki są pakowane w warsztacie zatrudniającym osoby niepełnosprawne, znajdującym się bezpośrednio na terenie kompleksu firmy TON - tak Romin rozwija temat wpływu społecznego ich produktu.

Minimalistyczny design pozwala na szeroki zakres zastosowań i zabawne kombinacje. - Wieszaki można wieszać pojedynczo, układać je w rzędach lub formować w grupy, a każdy wieszak pomalować w innym kolorze Pantone - dodaje Hanna.

Rzeczy można wyrzucić ... lub z radością ponownie wykorzystać. Więc śmiało powieś Logs na ścianie.

Źródło: www.propertydesign.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ