Fotel RM58 marki Vzór. Projekt: Roman Modzelewski. Fot. Vzór

Fotel RM58 marki Vzór. Projekt: Roman Modzelewski. Fot. Vzór

  • Autor: mg
  • 01 sie 2017 10:41 (aktualizacja: 02 sie 2017 10:43)

Młodzi projektanci sięgają po nowe materiały i technologie

Młodzi projektanci coraz częściej nie tylko szukają nowych form wzorniczych, ale też odważnie sięgają po ciekawe materiały i korzystają z nietypowych technologii. Szczególnie wyraźnie widać to w najnowszych projektach foteli i krzeseł. Doskonałym tego przykładem jest choćby fotel "RM58".

Czytaj też: Jak nowoczesne technologie wpływają na organizację przestrzeni biurowej?

O ile drewno, stal czy też szkło stosowane w meblarstwie nikogo nie dziwią, o tyle nazwy, takie jak Tyvek DuPont czy też technologia rotoformowania budzą już ciekawość. Nowoczesne materiały i technologie, częstokroć za sprawą młodych projektantów, coraz odważniej wkraczają do meblarstwa.

Gdyby nie wykorzystanie nowoczesnej technologii, prawdopodobnie dzisiaj nie byłoby fotela "RM58". Marka Vzór zadebiutowała w czerwcu 2012 roku, wprowadzając do produkcji seryjnej kultowy fotel projektu Romana Modzelewskiego. Dzięki nieużywanej dotąd w polskim przemyśle meblarskim technologii rotoformowania odtworzono historyczny model fotela, który obecnie dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia: wersja matowa to fotel z siedziskiem z polietylenu barwionego w masie, wersja classic to fotel z siedziskiem z polietylenu lakierowanego na wysoki połysk. Precyzyjnie opracowana forma stanowi stuprocentowe odwzorowanie względem oryginału.

W meblarstwie doskonale sprawdzają się różnego rodzaju sztuczne tworzywa. Szczególnie chętnie są one wykorzystywane do produkcji foteli i krzeseł. Z ich możliwości korzystają nie tylko młodzi projektanci, ale także słynni designerzy. Wystarczy wspomnieć choćby "Panton Classic" Vernera Pantona, "Wiggle Side" Franka Ghery'ego, "Louis Ghoust" Philippe'a Starcka czy "Vondom" Karima Rashida. Wszystkie te meble zyskały już status ikon światowego designu.

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ