Siedziba Lloyd Properties. Realizacja Forbis Group

Siedziba Lloyd Properties. Realizacja Forbis Group

  • Autor: bm
  • 18 kwi 2019 09:12 (aktualizacja: 18 kwi 2019 14:28)

Mobilna przestrzeń biurowa – realizacja Forbis Group

Od wygodnych foteli, po krzesła biurowe, hokery i hamaki – meble biurowe w siedzibie Lloyd Properties nie ograniczają pracowników, za to tworzą mobilną przestrzeń, dostosowującą się do stylu pracy osób tu zatrudnionych.

Ten projekt biura zakładał mobilność miejsca pracy, dostosowującego się elastycznie do nowoczesnego modelu prowadzenia biznesu, z jednoczesnym uwzględnieniem specyfiki lokalizacji - warszawskiej Hali Koszyki. Jak zgrabnie połączyć zabytkowe, opiniowane przez konserwatora, elementy architektury z nowoczesnym designem i dynamicznym stylem pracy klienta? Wyzwanie podjęła firma projektowo-wykonawcza Forbis Group.

Ze względu na styl pracy, jedynie 20% zespołu otrzymało pomieszczenia ze stałymi stanowiskami, czyli standardowymi biurkami. Jest to głównie dział administracji i księgowości, który spędza w biurze 100% czasu pracy. Klientowi zależało również na dużej ilości salek konferencyjnych. Pomieszczenia miały dawać możliwość spotkań w różnorodnych grupach - spełniać swoje funkcje w czasie krótkich, dwuosobowych spotkań, jak i dla większych grup, takich jak np. klienci rodzinni podpisujący umowę – mówi Agnieszka Walkiewicz-Sarwas – architekt Forbis Group, odpowiedzialna za projekt.

Należało też wygospodarować duże pomieszczenie, w którym mogłaby się odbywać cotygodniowa odprawa z udziałem całego zespołu.  W tym celu zaaranżowano przestrzeń poddasza na dużą salę spotkań. W piwnicy znaleziono miejsce na pokój chillout, w którym pracownicy mają szansę odpocząć od obowiązków podczas gry w piłkarzyki.

Mając na uwadze, iż firma bardzo się rozwija i zatrudnia wielu młodych ludzi, postawiliśmy na modne wnętrze dla każdego. Zależało nam, aby każdy czuł się tu dobrze i wybierał pracę w biurze zamiast zdalnej. Udało się nam stworzyć bardzo mobilną przestrzeń, między innymi dzięki wykorzystaniu różnego rodzaje siedzisk, o różnych wysokościach. Od wygodnych foteli, po krzesła biurowe, hokery i hamaki. Każdy z pracowników ma także przygotowaną szafkę coworkingową, tak aby zawsze mógł zostawić swoje rzeczy, bez konieczności zabierania ich do domu – mówi Agnieszka Walkiewicz-Sarwas z Forbis Group.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ