System mebli biurowych Balance projektu Mikomax Team. Dzięki wysokiemu oparciu i zabudowanym brzegom możliwe jest pracowanie nawet, jeśli w pobliżu jest dużo hałasu. Fot. Mikomax Smart Office

System mebli biurowych Balance projektu Mikomax Team. Dzięki wysokiemu oparciu i zabudowanym brzegom możliwe jest pracowanie nawet, jeśli w pobliżu jest dużo hałasu. Fot. Mikomax Smart Office

  • Autor: Marek Hryniewicki
  • 27 gru 2013 18:02

Modne i funkcjonalne biuro - hity meblowe

Boom na rynku mebli biurowych to nie tylko wzrost obrotów producentów i importerów tego asortymentu. To także nowe, ciekawe, zarówno pod względem wzorniczym, jak i funkcjonalnym, meble.

Sporo interesujących propozycji, i to mimo nieobecności kilku znaczących firm, przyniosły już majowe poznańskie targi „Biuro”. A nie było to bynajmniej ostatnie słowo producentów i importerów mebli biurowych. Przyjrzyjmy się niektórym nowościom firm z tego sektora.
Prostota w gabinecie

W meblach biurowych, zwłaszcza gabinetowych i menedżerskich, dominują proste formy, podkreślone przez starannie dopracowane detale. Interesujący efekt uzyskuje się przede wszystkim za pomocą odpowiedniego zestawienia materiałów: ich kolorów, faktur, a nie w samych tylko formach mebli.

Biurowy Mikomax

Przykładem nawiązania do tych trendów jest najnowszy system mebli menedżerskich Fabryki Mebli Biurowych Mikomax „Longplay” (proj. Maja Palczewska), prezentowany w wersji prototypowej na ubiegłorocznych targach „Oragatec”, w którym zestawiono płaszczyzny lakierowane i matowe, a ponadto zastosowano specjalnie dobraną okleinę naturalną i metalowe detale. Charakterystyczna dla tego zestawu jest forma szaf, przywołująca na myśl literę „C”. Kształt ten tworzy linia wieńca górnego, zaoblonych drzwi oraz wieńca dolnego. W założeniu mają być to elementy wykonane z jednolitego materiału kontrastującego z kolorem korpusu. Powtórzenie charakterystycznej linii kształtu w nietypowych stopkach, na których postawiono szafy, oraz użycie ciekawych zestawień materiałów i faktur we frontach, powoduje, że blaty biurek, osadzone na geometrycznym, stalowym stelażu, doskonale wpisują się w przemyślaną koncepcję całego systemu.

Inną gabinetową nowością firmy Mikomax jest „Tess”. Charakteryzuje go nowoczesność wpisana w klasyczną formę. Ta pozorna sprzeczność, wyróżniająca i determinująca design zestawu, została podkreślona w zaskakujących połączeniach: ostra forma blatu biurka „ściera się” z łagodną linią boków, kubistyczny kształt szaf równoważy miękka forma nadstawki. Biurko, jako centralny element aranżacji, charakteryzują połączenie blatu z blendą oraz wykonany ze stali nierdzewnej stelaż, podkreślający rangę miejsca pracy, a w odniesieniu do samej formy biurka – zaznaczający początek i koniec jego linii.

W biurze z Martelą

W minimalistyczny nurt wpisuje się także zestaw gabinetowy „Cubik” z oferty Marteli. Charakterystyczny dla mebli z tego zestawu kwadratowy, prosty, geometryczny kształt ma wprowadzać do gabinetów nową filozofię i atmosferę, wyrażać tożsamość firmy, a także komunikować jej wizerunek. Z kolei oryginalny design gabinetu „Cubik” rozwinął się z potrzeby połączenia estetyki z funkcjonalnością. Wyraża się to w prostych liniach, minimalistycznych kształtach, zastosowanych materiałach (dąb, szkło, chromowane wykończenia metalowych elementów), a także precyzyjnie wykonanych detalach. Prostokątne przekroje nóg oraz poziomy kanał pozwalają na uporządkowane poprowadzenie okablowania w niewidoczny sposób. W blacie biurka można również zamontować chromowany schowek z dostępem do gniazdek elektrycznych i sieci internetowej. Biurka i stoły można ze sobą zestawiać, tworząc powierzchnię konferencyjną z podłączeniami w jednej linii.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ