Fot. Komandor

Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 18 lip 2017 12:19 (aktualizacja: 19 lip 2017 13:54)

Motyw natury we wnętrzu - fronty, dekory, tkaniny

Motywy florystyczne, barwy i odcienie ze świata natury - tego rodzaju wzory i kolory doskonale sprawdzają się we wnętrzach. Mogą to być nadruki zarówno na frontach szaf i innych mebli, dekory odwzorowujące naturalne powierzchnie, a także tkaniny zadrukowane motywami roślinnymi, utrzymane w naturalnej kolorystyce.

Według specjalistów z Amerykańskiego Instytutu Pantone, światowego centrum kolorów, w 2017 roku najmodniejszą barwą jest greenery, czyli soczysty odcień zieleni. "Greenery, jako kolor wiodący wśród tegorocznych trendów, to świetny wybór, gdy chcemy odświeżyć wnętrze i wprowadzić do niego ożywczy powiew przyrody. W jaki sposób? Najlepiej wykorzystując ten odcień jako akcent kolorystyczny w meblu lub dodatkach, np. w postaci zasłon, poduch czy szkła. Zielona kanapa czy front szafy bez wątpienia zadziałają odświeżająco w bardziej stonowanym otoczeniu" – mówi Monika Szczęsny, projektantka mebli firmy Komandor.

Nie tylko jednak kolor zielony nawiązuje do natury. Znakomicie sprawdzają się również: beżowy (kojarzy się z piaskiem), brązowy (pnie dębu, lipy, sosny), niebieski (ocean). Użycie czerwieni róż, żółcieni rumianku, czy fioletu fiołków również zagwarantuje skojarzenia z przyrodą.

Ponadczasowe i zawsze zgodne z trendami są również wzory naśladujące naturalne drewno, kamień, piasek itp. Niemal realistyczne odwzorowanie rysunku drewna, jego usłojenia i sęków na płycie laminowanej w drzwiach szafy lub komody sprawią, że wnętrze zyska bardzo naturalny i przyjazny wygląd.

Większe powierzchnie, np. szklane fronty szaf, można wypełnić grafikami lub rysunkami, co urozmaici nie tylko dany mebel, ale też całe pomieszczenie. "Szklane wypełnienia z grafiką nawiązującą do motywów przyrody lub zdjęciem z egzotycznej podróży, wprowadzą do wnętrz fantazyjny nastrój, gwarantując oryginalny efekt. To obecnie jedna z popularniejszych metod dekorowania mieszkania, dzięki której zyskuje ono niepowtarzalny klimat" – tłumaczy Monika Szczęsny. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ