Wystawa prezentująca najciekawsze projekty zakwalifikowane do konkursu Pure Talents 2017. Fot. Koelnmesse

Wystawa prezentująca najciekawsze projekty zakwalifikowane do konkursu Pure Talents 2017. Fot. Koelnmesse

  • Autor: mg
  • 25 sie 2017 11:37 (aktualizacja: 25 sie 2017 13:21)

Można jeszcze zgłaszać projekty do konkursu "Pure Talents"

Jeszcze do 22 września br. młodzi projektanci mogą zgłaszać swoje prace na konkurs "Pure Talents", który towarzyszyć będzie targom IMM. Odbędą się one w Kolonii w dniach 15-21 stycznia 2018 roku. Rejestracja uczestników konkursu jest bezpłatna. Na trzech zwycięzców czeka 6 tys. euro.

Czytaj też: Włoskie meble znanych designerów są już w sprzedaży w Polsce!

Firma Koelnmesse, organizator targów IMM, ogłosiła 15. edycję konkurs "Pure Talents". W ciągu ostatnich 14 lat ponad 500 utalentowanych projektantów zaprezentowało ponad 400 produktów w ramach międzynarodowej wystawy towarzyszącej konkursowi. Później wiele z tych projektów trafiło do kolekcji renomowanych producentów mebli.

15 lat konkursu "Pure Talents" jest niczym kamień milowy - mówi Arne Petersen, wiceprezes zarządu Koelnmesse. Podczas pobytu w Niemczech utalentowani młodzi ludzie prezentują swoje wizje i pomysły. To jest bardzo ważne dla branży wyposażenia wnętrz. Osobiście, każdego roku czekam na przykłady kreatywności i innowacje, które pokazywane są w hali 3.1.

Tegoroczny regulamin umożliwia każdemu uczestnikowi zgłoszenie maksymalnie trzech produktów w kategoriach: meble, akcesoria domowe, oświetlenie, podłoga, tapety i tekstylia, kuchnie i akcesoria kuchenne oraz inteligentny dom. Zgłoszone projekty nie powinny mieć więcej niż jeden rok i muszą znajdować się w fazie prototypu. Zgłoszenia oceni jury, w którego skład wchodzą eksperci z branży wyposażenia wnętrz, projektanci i dziennikarze. W najbliższej edycji konkursu "Pure Talents" jury tworzyć będą: Rianne Makkink, Sebastian Herkner, Sophie Lovell, Tobias Lutz oraz Harry Paul van Ierssel. 

W konkursie mogą brać udział młodzi projektanci z całego świata, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich trzech lat, tj. po 1 stycznia 2014 roku. Spośród wszystkich zgłoszeń do połowy października jury wyłoni 20 kandydatów. Każdy z nominowanych otrzyma tytuł "Pure Talents Contest Nominee" i będzie miał okazję przedstawić swój prototyp w Kolonii w dniach od 15 do 21 stycznia 2018 roku. Nazwiska trzech zwycięzców zostaną ogłoszone pierwszego dnia targów podczas specjalnej uroczystości. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 6 tys. euro.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ