Meble marki Doki. Fot. Doki

Meble marki Doki. Fot. Doki

  • Autor: mg
  • 19 cze 2018 11:00 (aktualizacja: 20 cze 2018 12:48)

Na rynku pojawiła się nowa marka wnętrzarska

Na początku 2018 roku na rynku pojawiła się nowa marka Doki, którą sygnowane są meble i artykuły wyposażenia wnętrz. Jej twórcami są architekci z pracowni projektowej Studio 1:1.

Marka Doki powstała na początku 2018 roku. Jej twórcy, projektanci ze Studia 1:1, we wrześniu 2017 roku wystawiali się na londyńskich targach designu. Ich projekty spotkały się z dużym zainteresowaniem. Stało się to impulsem do stworzenia nowej marki Doki. Doki to ulica w Gdańsku, przy której kilka lat temu mieściła się pracownia biura Studio 1:1.

Od początku naszą inspiracją była Stocznia Gdańska. Bliskie sąsiedztwo pozwoliło nam na obserwowanie pracy inżynierów i robotników. Prostota rozwiązań zaawansowanych technologicznie statków popchnęła nas w stronę przejrzystych, zrozumiałych i uczciwych koncepcji. Tworzymy je, odwołując się do tożsamości miejsca, przestrzeni kulturowej, w której żyjemy i pracujemy - mówi Wojciech Mierzwa, projektant Doki.

 Markę Doki tworzy 8 architektów projektujących meble i elementy wyposażenia wnętrz. Ich ławkę "Meso" można było obejrzeć podczas tegorocznej wystawy "PolishUp", odbywającej się w ramach "Łódź Design Festival".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ