System mebli biurowych Levitate z oferty Grupy Nowy Styl. Projekt: Jan Wertel, Gernot Oberfell. Fot. Grupa Nowy Styl

System mebli biurowych Levitate z oferty Grupy Nowy Styl. Projekt: Jan Wertel, Gernot Oberfell. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: mg
  • 07 lis 2017 16:02 (aktualizacja: 10 lis 2017 09:17)

Nagroda "Focus Open" dla kolekcji mebli biurowych "Levitate"

System mebli biurowych "Levitate", oferowany przez Grupę Nowy Styl, został wyróżniony w konkursie projektowym „Focus Open”. Ceremonia przyznania tytułów odbyła się 13 października br. w Ludwigsburgu. Do 22 listopada br. w tamtejszym muzeum można oglądać wszystkie nagrodzone produkty.

„Od projektantów dla projektantów” - tak brzmi motto Centrum Designu Badenii-Wirtembergii, które po raz kolejny zaprosiło firmy i projektantów do udziału w międzynarodowym konkursie wzornictwa „Focus Open”. Ustanowiona i sponsorowana przez region nagroda zyskała w ostatnich latach renomę o zasięgu nie tylko niemieckim, ale i międzynarodowym. Tytuły „Focus Gold", „Focus Silver" i „Focus Special Mention" otrzymują najlepsze wzory, produkty i koncepcje projektowe. W tym roku tytuł "Focus Special Mention" przypadł systemowi mebli biurowych "Levitate" Grupy Nowy Styl.

To kompleksowe rozwiązanie, przeznaczone do nowoczesnych biur, zaprojektowali Jan Wertel i Gernot Oberfell z WertelOberfell studio. Design mebli jest zrównoważony i wyrafinowany, a jednocześnie nienachalny, co pozwala na swobodne kształtowanie charakteru przestrzeni biurowej. Inspirowany naturą, zgodny z trendem home-office design pomaga tworzyć w pracy przyjazną atmosferę. Workbenche, wolnostojące biurka na charakterystycznej nodze w kształcie litery „A” czy wysokie stoły do spotkań – dzięki szerokiej gamie produktów z kolekcji "Levitate" można zaaranżować wszystkie strefy funkcjonalne biur – zarówno domowych gabinetów, jak też przestrzeni typu open-space.

Ceremonia przyznania “Focus Open” miała miejsce 13 października br. w Ludwigsburgu. Tego dnia zainaugurowana została też wystawa w muzeum sztuki MIK "Museum Information Kunst" w Ludwigsburgu, w ramach której fani dobrego designu mogą na żywo zapoznać się z nagrodzonymi rozwiązaniami. Wystawa potrwa do 22 listopada br.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ