Nagrodzony fotel Vank V6. Fot. Vank

Nagrodzony fotel Vank V6. Fot. Vank

  • Autor: bm
  • 01 lut 2018 11:35 (aktualizacja: 06 lut 2018 11:33)

Nagroda IF Design Award dla fotela obrotowego marki Vank

Fotel obrotowy "Vank V6", został laureatem nagrody iF Design Award w kategorii „Produkt: biuro”. Wyróżnienie przyznane zostało przez najstarszą, niezależną organizację iF International Forum Design GmbH z Hanoweru. Konkurencja w tej edycji była bardzo duża. Zgłoszonych zostało aż 6400 produktów z ponad 54 krajów!

"Vank V6" zdobył uznanie jury składającego się z 63 członków – niezależnych ekspertów z całego świata. Konkurencja w tej edycji była bardzo duża. Zgłoszonych zostało 6 400 produktów z ponad 54 krajów! Główne kryteria, jakimi kieruje się jury to: innowacja, funkcjonalność, estetyka i społeczna odpowiedzialność.

Nagrodzony w tym roku fotel pomyślany jest jako siła napędowa do pracy. "Vank V6" nawiązuje do możliwości sportowych samochodów, a w zakresie ergonomii wychodzi naprzeciw potrzebom różnorodnych użytkowników.

Vank to polski zespół architektów, inżynierów i rzemieślników, ceniący klasyczne wartości, takie jak harmonia, symetria i ponadczasowość. W warstwie estetycznej bliskie mu są idee znoszące granicę pomiędzy sztuką, a rzeczywistością. Wynika to z przekonania, że otaczanie się pięknymi przedmiotami poprawia jakość życia. Meble Vank wyróżnia geometryczne wzornictwo, ze srebrnym, metalicznym szlifem, dopracowane do ostatniego szczegółu. Połączenie nowoczesnej technologii z autentycznym, polskim projektowaniem, dostrzeżone zostało już w 2016 roku przez jury IF Design Award, które wyróżniło i nagrodziło stół "Vank Move" i ściankę mobilną "Vank Wall".

Od 65 lat nagroda iF DEsign Award uznawana jest za arbitra jakości wyróżniającego wyjątkowe wzornictwo. Logo iF znane jest na całym świecie, a nagroda należy do najważniejszych wyróżnień branżowych na świecie. Zgłoszenia są przyznawane m.in. w następujących dziedzinach: Produkt, Opakowanie, Komunikacja, Architektura.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ