Stolik kawowy "Hammersvik". Projekt: Katie Meyer-Brühl. Fot. Brühl

Stolik kawowy "Hammersvik". Projekt: Katie Meyer-Brühl. Fot. Brühl

  • Autor: mg
  • 10 lut 2017 18:07 (aktualizacja: 10 lut 2017 18:38)

Nagroda projektowa dla designerskiego stolika

Stolik kawowy "Hammersvik", zaprojektowany przez Katie Meyer-Brühl, otrzymał "Green Good Design Award" jako designerski produkt, który zarazem jest odnawialny i przyjazny środowisku. Nagroda przyznawana jest przez The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design.

Forma stolika "Hammersvik" została zainspirowana naturą. Zarówno naturalny materiał (drewno bukowe), jak i wyeksponowane usłojenie drewna stały się atrakcyjnymi elementami dekoracyjnymi. Mebel ma bardzo uniwersalny charakter - równie dobrze się sprawdzi we wnętrzu utrzymanym w stylu rustykalnym, jak i na wskroś nowoczesnym. 

W procesie produkcji lite pnie bukowe z charakterystycznymi pęknięciami cięte są na grube krążki. Drewno pochodzi z certyfikowanych, odnawialnych zalesień. Warto wiedzieć, że pęknięcia w sposób naturalny mogą się z czasem powiększać.

Katie Meyer-Brühl to znana niemiecka projektantka, która jednocześnie pełni funkcję creative director w firmie Brühl. Za swoje projekty została uhonorowana już ponad dziewięćdziesięcioma nagrodami z dziedziny wzornictwa.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ