Laminat Duropal-HPL SolidColor XTreme firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

Laminat Duropal-HPL SolidColor XTreme firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 12 maj 2017 14:42 (aktualizacja: 12 maj 2017 15:13)

Nagroda "Red Dot" dla laminatu firmy Pfleiderer

Laminat "Duropal-HPL SolidColor XTreme" firmy Pfleiderer został wyróżniony prestiżową „Red Dot Award” - jednym z najważniejszych laurów w świecie międzynarodowego wzornictwa. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej gali, która odbędzie się 3 lipca 2017 roku w Essen.

Peter Zec, inicjator i przewodniczący konkursu "Red Dot", tak uzasadnił przyznanie nagrody produktowi firmy Pfleiderer: Z powodzeniem zmierzyli się oni w najbardziej znanym na świecie konkursie wzornictwa z najlepszymi graczami w branży. Ogłosił również, że "Duropal-HPL SolidColor XTreme" będzie prezentowany przez rok w Muzeum Red Dot Design w Essen - jak mówi - w największym muzeum współczesnego wzornictwa.

Nagrody "Red Dot" przyznawane są od 62 lat za wysoką jakość i innowacyjność produktów. To najważniejsza nagroda w dziedzinie projektowania i wzornictwa użytkowego na świecie. W tym roku o przyznaniu nagród decydowało jury, w którego skład weszło 39 ekspertów z całego świata.

Ten barwiony w masie HPL umożliwia tworzenie powierzchni jednorodnej kolorystycznie i pozbawionej jakichkolwiek szczelin na rantach. A do tego - zastosowanie nowej struktury - XTreme Matt pozwoliło uzyskać absolutnie matową, antyrefleksyjną fakturę o niespotykanej dotąd głębi koloru.

XTreme Matt ma ciepły, miękki odcień i jest bardzo odporna. Jest też wyraźnie mniej podatna na pozostawanie odcisków palców niż inne matowe powierzchnie - opowiada o nowej propozycji firmy Dirk Eiynck, który prowadzi dział zarządzania produktami HPL i elementami HPL w Pfleiderer: Dodatkowo, dzięki swej nowatorskiej warstwie funkcyjnej, "Duropal XTreme" jest niezwykle łatwy w czyszczeniu i odporny na detergenty. A to rzadka cecha, jeśli chodzi o powierzchnie matowe.

Laminaty "Duropal-HPL SolidColor XTreme" pozwalają tworzyć nie tylko meble, ale też aranżacje wnętrz. Sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej jako okładziny ścian i filarów, a także zabudów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ