Sofa i fotel z kolekcji embrace firmy Brühl. Projekt: Kati Meyer-Brühl. Fot. Brühl

Sofa i fotel z kolekcji embrace firmy Brühl. Projekt: Kati Meyer-Brühl. Fot. Brühl

  • Autor: mg
  • 20 lis 2017 15:25 (aktualizacja: 23 lis 2017 12:59)

Nagrody w dziedzinie wzornictwa dla projektów Kati Meyer-Brühl

Rada Wzornicza Niemiec postanowiła uhonorować cztery projekty autorstwa Kati Meyer-Brühl. Nagrodę „Special Mention“ otrzymały fotele "grace bungee cross" i "libellule". Z kolei fotele i kanapy "embrace", jak i fotel "grace bungee" wyróżnione zostały w kategorii „Winner“.

Fotele "grace bungee" i "grace bungee cross" bazują na lekkim, powściągliwym designie - składają się z filigranowej, metalowej ramy oraz prostych, wymiennych siedzisk i oparć. W tej sytuacji elementami dekoracyjnymi stały się... ramy wykonane z lin bangee: z siecią lin oplecionych poziomo, pionowo i poprzecznie (w "grace bungee cross") oraz z pojedynczymi linami ułożonymi poziomo (w "grace bungee"). Linami dodatkowo oplecione są podłokietniki foteli, co stwarza wrażenie zastosowania elementów tapicerskich.

Z kolei w fotelu "libellule" (franc. ważka) dominuje organiczna, dekoracyjna forma – okrągła baza siedziska z ozdobnymi przeszyciami w kształcie girland, wysokie oparcia w formie skrzydełek i miękka, zdejmowana poduszka jako zagłówek. Opcjonalnie dostępne są rolki, również w podnóżku, które dodatkowo zapewniają meblowi mobilność.

Forma sofy "embrace" jest niezwykle nowoczesna, przy tym zwraca uwagę praktycznymi funkcjami uruchamianymi za pomocą przycisku. W zależności od modelu oparcie może być bezstopniowo odchylane albo podnoszone w górę. Podobne funkcje posiadają wchodzące w skład kolekcji fotele.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ