Kati Meyer-Brühl, projektantka. Fot. Brühl

Kati Meyer-Brühl, projektantka. Fot. Brühl

  • Autor: mg
  • 01 sty 2017 15:32 (aktualizacja: 03 sty 2017 09:48)

Nagrody wzornicze dla Kati Meyer-Brühl

Meble "Attitude", "Muskat" i "Poem", zaprojektowane przez Kati Meyer-Brühl, zostały nagrodzone przez Radę Wzorniczą Rat für Formgebung wyróżnieniem "Special Mention German Design Award 2017". Dodatkowo wyróżnienie otrzymały sofy i fotele z kolekcji "Magnat".

Kanapa "Attitude" zapewnia wysoki komfort siedzenia dzięki podłokietnikom odchylanym i obracanym do funkcji podnóżka, jak również tapicerowanym zagłówkom ukrytym w oparciach kanapy. Z kolei sofy i fotele z kolekcji "Muskat" przykuwają wzrok swoim naturalnym, minimalistycznym urokiem. Ich czysta forma pozwala na tworzenie wielu zróżnicowanych kompozycji. Rama z drewna litego oferowana jest w 6 odcieniach kolorystycznych. Do koncepcji fotela-uszaka nawiązuje fotel "Poem", który przełamuje tradycyjne postrzeganie formy tego mebla. Zamiast nóg, posiada bowiem obrotową podstawę z zintegrowanym mechanizmem odchylania, jego górna część została lekko uwypuklona, a podłokietniki mają innowacyjne kształty lub ich w ogóle brakuje. 

Wyróżnione sofy i fotele "Magnat" są owocem współpracy firmy Brühl z duńskim designerem, Erikiem Magnussenem. Ich cechą charakterystyczną są proste, czyste formy. Wygięte lekko na zewnątrz oparcia oraz pełne gracji kontury dają dużą swobodę ruchu podczas siedzenia.

Kati Meyer-Brühl jest znaną i utytułowaną niemiecką projektantką, która pełni jednocześnie funkcję creative director w firmie Brühl. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ