Fotele z kolekcji Mamu (Noti). Projekt: Tomek Rygalik. Fot. Noti

Fotele z kolekcji Mamu (Noti). Projekt: Tomek Rygalik. Fot. Noti

  • Autor: mg
  • 21 gru 2016 10:54 (aktualizacja: 21 gru 2016 12:23)

Najciekawsze krzesła zaprojektowane przez Tomka Rygalika

Tomek Rygalik jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych polskich projektantów. Znaczną część jego portfolio stanowią fotele i krzesła. Projektował je dla takich marek, jak Paged, Noti, Iker czy Comforty. Wiele z nich otrzymało nagrody w prestiżowych konkursach wzorniczych.

Paged, Noti, Iker, Comforty... to polskie marki meblarskie, dla których najczęściej Tomek Rygalik projektował fotele i krzesła. Warto przy tym wspomnieć, że jego kariera tak naprawdę rozpoczęła się również od projektu fotela - w 2006 roku zaprojektował bowiem fotel "Raw" dla słynnej włoskiej marki Moroso.

W historii wzornictwa przemysłowego krzesło zajmuje ważne miejsce. Stworzenie udanego projektu tego z pozoru nieskomplikowanego i powszechnego mebla jest ogromnym wyzwaniem. Od wieków mierzą się z nim najlepsi projektanci, wierząc, że spośród wszystkich innych obiektów to właśnie krzesło stanowi swego rodzaju manifest wartości swoich czasów, staje się symbolem epoki i ponadczasową ikoną - powiedział Tomek Rygalik.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ