Fot. Everspace

Fot. Everspace

  • Autor: bm
  • 09 marz 2017 13:37 (aktualizacja: 13 marz 2017 08:13)

Najciekawsze rozwiązania do biurowych stref relaksu

Biurowa strefa chillout sprzyja integracji pracowników, pomaga w kreatywnym myśleniu i pozwala usprawnić działanie komórek mózgowych, a przez to zwiększyć efektywność pracy. Tutaj liczy się każdy szczegół – kolorystyka, dobór mebli i roślinności oraz dodatków, które dają namiastkę domowej atmosfery

"Podczas badań przeprowadzonych przez British Council for Offices (BCO) oraz Savills niemal dwie trzecie ankietowanych młodych ludzi (69%) wskazało przyjazny design i wygospodarowane pokoje do relaksu w miejscach pracy, jako czynniki najbardziej przyczyniające się do wzrostu własnej efektywności." - informuje Everspace.

Wielkie firmy zaczęły dostrzegać wartość z inwestycji w fun roomy lub chillout roomy, czyli przestrzenie do zabawy i relaksu swoich pracowników oraz przeznaczenie na to czasu w trakcie godzin pracy. Dzięki takim udogodnieniom i krótkim przerwom na regenerację są oni bardziej wypoczęci, a przez to kreatywniejsi i wydajniejsi. W związku z tym firmy specjalizujące się w meblach biurowych poszerzają swoją ofertę również o wygodne kolorowe siedziska, pufy, kanapy, telebudki, które pojawiają się w strefach relaksu. Powstają w firmach specjalnie wygospodarowane pomieszczenia ze stołami do bilardu czy tenisa stołowego, siłownie i strefy fitness, kawiarnie, a nawet miejsca z konsolami do gry. Zatrudnieni w nich ludzie mają do dyspozycji leżaki, hamaki, huśtawki czy specjalne kapsuły do drzemek. Wyniki badań dowodzą, że praca w takich warunkach może zwiększyć efektywność pracy o około 15%. Strefy relaksu również mają inną bardzo ważną rolę – przyczyniają się do integracji pracowników i wzmocnienia więzi w zespole.

Źródło: Everspace

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ