Biurowe strefy relaksu. Kolekcja Tapa. Projekt: Przemysław Mac Stopa. Fot. Grupa Nowy Styl

Biurowe strefy relaksu. Kolekcja Tapa. Projekt: Przemysław Mac Stopa. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 02 sty 2018 08:13 (aktualizacja: 12 sty 2018 13:14)

Najciekawsze trendy w meblarstwie, o których pisaliśmy w 2017

Z jednej strony można powiedzieć, że tyle jest trendów w aranżacji wnętrz i meblarstwie, ile indywidualnych upodobań klientów. Ale na pewno da się wyodrębnić kilka wiodących i popularnych kierunków. Wybraliśmy dziesięć takich, o których najczęściej pisaliśmy w 2017 roku, na portalu Biznesmeblowy.pl.

1. Naturalne materiały

Są takie materiały, które zawsze będą modne i tutaj najlepszym potwierdzeniem jest drewno. Od lat wykorzystywane jest w najróżniejszych projektach mebli, takich jak stoły, krzesła, fotele, komody, a nawet lampy. Największą zaletą drewna jest jego uniwersalność – pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od stylu.

2. Styl skandynawski

Oparty na prostocie form i jasnych, pastelowych kolorach, naturalnych materiałach i wzornictwie, które pozwala stworzyć przytulny klimat, wrażenie lekkości i zamiłowania do ekologicznych rozwiązań. 

3. Modułowe meble wypoczynkowe

Sofy i narożniki o budowie modułowej są od kilku sezonów bardzo popularne na polskim rynku. Spełniają wymogi dotyczące mebli do niewielkich, mało ustawnych mieszkań i są wygodnym sposobem na urządzenie wielofunkcyjnego wnętrza, zgodnego z upodobaniami użytkownika.  Meble modułowe możemy wzbogacać o kolejne elementy. Ich atutem jest też mobilność, która pozwala na niezliczone możliwości aranżacji wnętrz. Niewielkim wysiłkiem można dzięki nim przemeblować salon tak, aby wyglądał na nowy.

4. Dużo miejsca do przechowywania

Na fali popularności mebli produkowanych na wymiar i indywidualne zamówienie modne stały się zabudowy oparte na systemach przesuwnych. Dzięki nim uzyskujemy funkcjonalne miejsce do przechowywania ubrań i innych przedmiotów, pozwalające na wykorzystanie każdego skrawka wolnej przestrzeni.

5. Struktury betonowe i kamienne w aranżacjach salonów

Wraz z modą na minimalistyczne salony i jadalnie wzrosło zainteresowanie dekorami meblowymi, inspirowanymi rysunkiem naturalnych kamieni i betonowymi strukturami. Pokrywają one całe bryły mebli lub też pojawiają się w formie dekoracyjnych akcentów.

6. Białe meble kuchenne

Biel w kuchennych wnętrzach to jeden z najbardziej widocznych trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Przebojem ostatnich lat są kuchnie bardzo jasne. Biel całkowicie zdominowała kuchenną zabudowę. Zagościła na frontach szafek - zarówno w wykończeniu na wysoki połysk, jak i matowym, a także na blatach. Niekiedy łączy się ją na zasadzie kontrastu z mocnym kolorystycznym akcentem, ale zawsze to ona dominuje.

7. Biurowe strefy relaksu

Wielkie firmy zaczęły dostrzegać wartość z inwestycji w fun roomy lub chillout roomy, czyli przestrzenie do zabawy i relaksu swoich pracowników oraz przeznaczenie na to czasu w trakcie godzin pracy. Dzięki takim udogodnieniom i krótkim przerwom na regenerację są oni bardziej wypoczęci, a przez to kreatywniejsi i wydajniejsi. W związku z tym firmy specjalizujące się w meblach biurowych poszerzają swoją ofertę również o wygodne kolorowe siedziska, pufy, kanapy, telebudki, które pojawiają się w strefach relaksu.

8. Lekkie regały i ażurowe meble

Lekkość i mobilność to coraz bardziej pożądane przez klientów cechy mebli przeznaczonych do strefy dziennej mieszkania. W cenie jest przestrzeń, stąd nacisk na takie umeblowanie, które nie przytłoczy wnętrza, a jednocześnie zwiększy jego funkcjonalność i podkreśli klimat.

9. Kuchnia z wyspą

Moda na wyspy i półwyspy w kuchni w dużej mierze wypływa z innego trendu, którym jest otwarta przestrzeń kuchenna, połączona z salonem lub jadalnią, a czasem nawet przedpokojem. Wyspa jest tutaj elementem jednocześnie dzielącym pomieszczenie na strefy i łączącym go w całość pod względem stylistycznym. Może być też swoistym kontrapunktem dla reszty wnętrza i wyróżniać się na jego tle kolorem, formą lub materiałem, z którego została wykonana.

10. Łączenie różnych materiałów w meblach

Różnorodność zastosowanych w meblach materiałów może dać bardzo ciekawe efekty we wnętrzu. Połączenie drewna ze szkłem, metalu z tworzywem sztucznym, płyty meblowej ze skórą lub tkaniną, stali z rattanem lub technorattanem - jest w czym wybierać. Lustrzane tafle wstawione we fronty szaf lub dołączone do jadalnianych komód pozwalają optycznie powiększyć i rozjaśnić wnętrze, urozmaicają jednolite płaszczyzny meblowych frontów.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ