Fotele Tulli. Fot. Everspace

Fotele Tulli. Fot. Everspace

  • Autor: bm
  • 09 lut 2017 11:18 (aktualizacja: 10 lut 2017 14:53)

Najnowsze meble znanych polskich designerów

Tomek Rygalik, Krystian Kowalski, Przemysław „Mac” Stopa to nazwiska znanych polskich designerów, których najnowsze meble biurowe, zaprojektowane dla polskich marek, zdobywają światowe uznanie ze względu na formę i nowatorskie podejście do kreacji przestrzeni pracowniczej.

Designer i doktor sztuki Tomek Rygalik, który swoje umiejętności zdobywał m.in. na takich uczelniach jak Pratt Institute w Nowym Jorku czy Royal College of Art w Londynie, ma na swoim koncie wiele międzynarodowych nagród i wdrożonych produktów. Zaprojektował dla marki Noti krzesło "Mamu". Ten lekki i kompaktowy mebel, którego ergonomiczne siedzisko zostało wykonane z formowanego filcu, doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz domowych gabinetów, biur czy kawiarni. We współpracy projektanta z Noti powstały także kolekcje: "Termo" i nagrodzony Red Dot Design Award w 2016 r. fotel "Tulli".

Marka MDD może pochwalić się systemem foteli soft seating "Mesh", który zgodnie z ideą customizacji dostosowuje się do potrzeb miejsca i oczekiwań pracowników. Możliwość wyboru wysokości oparcia, kolorów ramy oraz tkanin daje duże pole do aranżacji przestrzeni. System "Mesh" łączy w sobie rzemiosło krawiectwa i precyzję wielkoseryjnych technologii. Jego autorem jest Krystian Kowalski – absolwent Royal College of Art w Londynie i Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którego prace gościły na takich wystawach, jak Mint Gallery w Londynie, MOCAK w Krakowie czy na Mediolańskim Triennale. Dla MDD zaprojektował także krzesło "Utra". A oto wiadomość z ostatniej chwili: kolekcja "Mesh" autorstwa Krystiana Kowalskiego otrzymała nagrodę iF Design Award.

Przemysław „Mac” Stopa – absolwent Architektury Politechniki Krakowskiej, członek SARP oraz International Interior Design Association (IIDA), mający 20-letnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz korporacyjnych, jest także nagradzanym na świecie projektantem form przemysłowych. Dla marki Nowy Styl stworzył innowacyjny system modularnych puf "Tapa", który wpisuje się w koncepcję nowoczesnych biur, posiadających strefy nieformalnych spotkań, przyczyniające się do kreatywnych działań pracowników. System składa się z modułów, które można dowolnie ze sobą zestawiać. W skład jednego modułu wchodzi „wyspa” i ruchome pufy obracające się na wspólnej osi. System "Tapa" znalazł się w wąskim gronie produktów wyróżnionych „Best of Best” nagrody Iconic Awards.

Firma Profim natomiast w ramach współpracy z marką Vzór, wdrożyła tapicerowaną wersję kultowego fotela "RM58" zaprojektowanego przez profesora Romana Modzelewskiego. Tym już kultowym modelem zachwycił się niegdyś sam Le Corbusier. Obecnie jest on częścią kolekcji światowego designu w Victoria & Albert Museum w Londynie. Nowa wersja fotela RM58 powstała z formowanej pianki, co zapewnia komfort użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu unikatowej historycznej formy siedziska. Kolejnymi produktami w ramach współpracy obu firm są modele RM56 i RM57.

Wszystkie te nowości dostępne są w Polsce i posiada je w swojej ofercie dystrybutor mebli biurowych Everspace – www.everspace.pl.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ