Fot. Grupa Nowy Styl

Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 28 sie 2019 08:43

Najnowsze trendy na rynku mebli biurowych - zobacz ofertę!

Dobrze urządzone miejsce pracy powinno podkreślać profil firmy i jednocześnie jak najlepiej służyć pracownikom - sprawiać, że dzień spędzony w biurze będzie nie tylko efektywny, ale też przyjemny i zdrowy.

Ostatnio dużo mówi się i pisze o tym, że wygląd i sposób aranżacji miejsca pracy ma duży wpływ na kreatywność i zadowolenie pracowników, może też działać zachęcająco dla potencjalnych nowo zatrudnionych osób. Jak w związku z tym zaplanować umeblowanie i rozkład biura? Podstawą jest na pewno uwzględnienie profilu firmy, stylu jej funkcjonowania, a - co za tym idzie - sposobu pracy zatrudnionych w niej osób. Czy spędzają większość czasu przy biurkach? Czy mogą pracować z laptopem w dowolnym miejscu? Czy praca wymaga częstych spotkań z klientami z zewnątrz, a może regularnie organizowanych zebrań i mniej formalnych spotkań pracowników? Jakie jest podejście szefów firmy do relaksu w czasie dnia pracy? Na wszystkie te pytania powinni odpowiedzieć sobie zarówno zarządzający danym miejscem pracy, jak i projektanci wnętrz, których zadaniem jest aranżacji biura.

Jakie propozycje mają projektanci i producenci mebli? Fotele z wyprofilowanym, odchylanym oparciem oraz z zagłówkiem to już standard. Rośnie natomiast zainteresowanie biurkami z elektryczną regulacją wysokości, które pozwalają w jednej chwili zmienić pozycję z siedzącej na stojącą. Jest to bardzo istotna funkcja – badania wykazały, że idealna dla zdrowia proporcja to 45 minut skupienia na siedząco i kwadrans na stojąco.

Co więcej? Coraz bardziej istotne stają się te elementy aranżacji, które pozwalają swobodnie kształtować przestrzeń otwartą (open-space), a także te, które służą do relaksu - jakże potrzebnego pomiędzy długimi godzinami wytężonej pracy. Kolorowe mobilne ścianki dźwiękochłonne i budki do indywidualnych spotkań, które pozwalają na odizolowanie się od reszty pomieszczenia i pozostałych pracowników oraz skupienie na rozmowie, kreatywnym myśleniu lub po prostu chwili odpoczynku. Siedziska w kształcie kul albo miękkich kostek i innych nietypowych form, które tworzą "wyspy": wypoczynku i chilloutu w biurze. Huśtawki, pufy, miękkie sofy i fotele - wszystko to pozwala dobrze się poczuć w miejscu pracy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ