Fot. MDD/Everspace

Fot. MDD/Everspace

  • Autor: bm
  • 15 paź 2018 12:23 (aktualizacja: 16 paź 2018 13:22)

Najnowsze trendy w aranżacji biura - biophilic design

Coraz popularniejszymi rozwiązaniami w biurach są efektowne zielone tarasy, dachy i fasady, ogrody wewnętrzne czy zewnętrzne oraz ściany pełne roślinności. Biophilic design to trend w projektowaniu i wystroju wnętrz tak, by natura stawała się częścią budynku lub pomieszczenia.

Zagospodarowanie przestrzeni roślinnością w różnorodnych kompozycjach przynosi wymierne korzyści, m.in. redukcję poziomu stresu, zwiększoną pomysłowość i intensywność pracy, a także związane z nią pozytywne odczucia. Poprzez zaspokojenie naszej pierwotnej potrzeby bezpośredniej więzi z przyrodą biophilic design oddziałuje na nasze zmysły: sprawia, że czujemy się swobodniej i pewniej w działaniu, które zarazem sprawia nam więcej satysfakcji.

"Uważam, że biophilic design to coś więcej niż przejściowy trend. Odchodzimy od chłodnych, ascetycznych biur, jesteśmy już zmęczeni wszechobecnym przemysłem i chętnie sięgamy po naturalne materiały. Pozwalają one tworzyć przyjazne przestrzenie, w których każdy czuje się swobodnie, a praca staje się przyjemnością" - wyjaśnia Dariusz Wicher, Dyrektor Handlowy Everspace.

Realne elementy natury nie są jedynymi sposobami na osiągnięcie takich efektów. Tego rodzaju wystroju dopełniają również motywy roślinne czy zarysy krajobrazów we wzorach, np. zdobiących ściany. Sprawdza się to zwłaszcza jako forma aranżacji sal spotkań, zapewniając spokojną atmosferę sprzyjającą koncentracji. Istotną rolę w tworzeniu przyjaznej przestrzeni są również meble wykonane z naturalnych materiałów w całości lub częściowo, z elementami drewna, dające poczucie relaksu i komfortu użytkowania. Świetną propozycją, która sprawdzi się we wnętrzach biurowych są meble firmy Marbet Style, Noti, Nowy Styl Group, dostępne w ofercie Everspace. Warto zadbać również o kolorystykę pomieszczenia, by było jasne, ciepłe i barwami nawiązujące do świata przyrody.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ