Hotel Nosalowy Dwór, realizacja - Paged

Hotel Nosalowy Dwór, realizacja - Paged

  • Autor: bm
  • 26 kwi 2017 14:57 (aktualizacja: 28 kwi 2017 10:08)

Najnowsze trendy w aranżacji przestrzeni hotelowych

Dobrze zaprojektowane wnętrze obiektu hotelowego, odpowiednio dobrane meble i materiały wykończeniowe zapewniają nie tylko komfort użytkowania dla gości, ale również są wizytówką danego miejsca. Najnowszym trendem w aranżacji tego rodzaju obiektów jest tworzenie stref wspólnych - przestrzeni do integracji.

Aktualne trendy w projektowaniu przestrzeni hotelowych wyrażają tendencję do ograniczania powierzchni pokoi gościnnych i coraz mocniejszego rozbudowywania części wspólnych. Właściciele hoteli starają się zaprosić swoich gości do opuszczenia zamkniętych przestrzeni sypialnianych i zapewnić im warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu w wyjątkowym otoczeniu i klimacie. Dotyczy to w szczególności segmentu hoteli biznesowych.

Na pierwsze wrażenie w obiekcie hotelowym największy wpływ mają strefa wejściowa, hall i recepcja. Te przestrzenie pełnią przede wszystkim funkcje użytkowe i wizerunkowe. Znajdują się w pobliżu najważniejszych ciągów komunikacyjnych, dlatego istotne jest, aby nie były ciasne i zbyt zabudowane. Hol powinien być przestrzenny - umożliwiający szybką obsługę klientów - mówi Anna - Sulima Gillow – główny projektant Forbis Group. - Ponadto hotelowe lobby i recepcja, jako wizytówka marki, powinny nie tylko robić wrażenie, ale przede wszystkim odzwierciedlać jej tożsamość. To znacznie cenniejsze niż najsilniejszy trend aranżacyjny. Tą złotą zasadą powinna kierować się każda firma projektowo-wykonawcza. Wnętrze hotelowe ma wyrażać ducha danego miejsca, charakter i filozofię marki, dlatego efekt końcowy, dobór materiałów i kolorów zawsze uzależniamy od indywidualnych potrzeb klienta, a nie obecnie panującej mody – dodaje ekspert Forbis Group.

Hotelowe przestrzenie wspólne to jednak nie tylko hall i recepcja. Zaliczają się do nich wszelkie strefy gastronomiczne, Spa & Wellness, klubowe, rozrywkowo-wypoczynkowe. Inwestycja w dobrze zaprojektowane części wspólne zdecydowanie się opłaca. Odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby gości jest projektowanie wielu stref w ramach jednej przestrzeni i pozostawienie gościom wyboru. Część z nich zajmie miejsce przy dużym wspólnym stole, ktoś inny przy barze, ktoś na ukrytej w przytulnym, osłoniętym miejscu kanapie. Podobny trend rządzi obecnie projektowaniem przestrzeni biurowych, dających pracownikom ucieczkę od klasycznego open space – mówi Anna Sulima – Gillow.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ