Hotel Number One. Fot. Paweł Mądry

Hotel Number One. Fot. Paweł Mądry

  • Autor: bm
  • 12 kwi 2017 13:28 (aktualizacja: 12 kwi 2017 13:50)

Najnowszy projekt Jana Sikory - zobacz ciekawe meble i wnętrza!

Krzesła bujane "Nub" Andreu World, hoker "Moooi" New Antiques czy popularny kamień Bianco carrara - to tylko niektóre ikony designu, jakie znalazły się we wnętrzach hotelu Number One w Gdańsku. Autorem tej interesującej aranżacji jest architekt wnętrz, dr hab. Jan Sikora.

Dostępne już przestrzenie hotelu (lobby, restauracja, korytarze, sala konferencyjna, spa i siłownia) to ukłon w stronę tradycji Gdańska, ale także zachowanie form nowoczesnego designu w połączeniu z dzisiejszymi potrzebami współczesnego konsumenta - otwarta, duża przestrzeń, klasa, elegancja i swoboda.

"W projekcie staraliśmy się oddać to, co wyjątkowe w Gdańsku. Miasto – jego wspaniałość kiedyś i dziś – było dla nas punktem wyjścia oraz inspiracją do stworzenia miejsca dla nowoczesnego i ceniącego sobie jego charakter człowieka. Uzyskany styl to zderzenie sprzeczności: historii z nowoczesnością, bogactwa i prostoty form, ciężkich mebli gdańskich z lekkością współczesnego designu. Dzięki tym, dość odważnym połączeniom, chyba udało nam się uzyskać zamierzony efekt i wyznaczyć nowy gdański styl.” - mówi o projekcie Jan Sikora.

We wnętrzu znalazło się miejsce na takie perły współczesnego designu jak krzesła bujane NUB Andreu World, hoker Moooi New Antiques czy popularny kamień bianco carrara. Wnętrze pełne jest customowych elementów projektowanych na specjalne zamówienia (jak sofy w części restauracyjnej, kasetonowy sufit czy czarne elementy wewnętrznej stolarki).

Architektura obiektu została zaprojektowana przez KD Kozikowski, za pokoje odpowiadała Paulina Czurak, realizację projektów branżowych poprowadził architekt Andrzej Marek z pracowni Marek+Sikora Architektura.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ