Nowa odsłona regału Billy. Fot. Mat. prasowe IKEA

Nowa odsłona regału Billy. Fot. Mat. prasowe IKEA

  • Autor: bm
  • 05 lut 2019 11:40 (aktualizacja: 07 lut 2019 08:32)

Najpopularniejszy mebel IKEA ma już 40 lat!

W tym roku IKEA obchodzi okrągły jubileusz pojawienia się jednego z najbardziej wszechstronnych i wielofunkcyjnych produktów – regału „Billy”. Przez 40 lat zadomowił się on w milionach domów, a teraz zyskał nowe, urodzinowe oblicze.

Na przestrzeni lat system regałowy „Billy” był regularnie udoskonalany, pojawiał się w nowych wariantach i odsłonach kolorystycznych. Jednak powodem, dla którego mebel ten tak dobrze dopasowuje się do stylu życia wielu ludzi jest fakt, że stojący za nim koncept pozostaje niemal taki sam od lat. Chodzi o to, by pomagał w organizacji przestrzeni domowej, zapewniał miejsce do przechowywania oraz dawał niemal nieograniczone możliwości personalizacji.

Regał „Billy” nie posiada etykiety popularnego projektanta. Jego twórcą jest - bardzo znany w świecie IKEA - Gillis Lundgren, który był jednym z pierwszych pracowników firmy. Zależało mu na stworzeniu niedrogiego mebla, który z łatwością będzie mógł dopasować się do stylu życia różnych osób i wielu rodzajów przestrzeni mieszkalnych.

40 lat temu zlecono mi zaprojektowanie prostego, funkcjonalnego regału do przechowywania książek. Wtedy nawet nie wyobrażałem sobie, że Billy trafi do tylu domów na całym świecie. Pamiętam, że byłem szczególnie dumny z możliwości dopasowania wysokości półek i z głębokości regału – idealnej do przechowywania książek. Mogliśmy też przewozić regał w płaskich paczkach – to ja jako pierwszy zastosowałem ten pomysł. Regał Billy nadal jest jednym z moich faworytów i mam nadzieję, że również w przyszłości będzie się cieszył popularnością – mówił projektant Gillis Lundgren.

Z okazji swoich 40. urodzin regał „Billy” zyskał nowy żółty kolor i opcjonalne dodatki, takie jak półki ekspozycyjne i podpórki do książek w kolorach niebieskim, czerwonym oraz zielonym. Dzięki temu jest jeszcze bardziej elastyczny oraz dostosowany do sposobu, w jaki ludzie chcą obecnie żyć w swoich domach. Nowe produkty dostępne są w sklepach IKEA na terenie całej Polski od początku lutego 2019 r.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ