Łóżko tapicerowane Stella marki Comforteo

Łóżko tapicerowane Stella marki Comforteo

  • Autor: bm
  • 15 sty 2019 11:53

Najważniejsze trendy w meblowaniu i aranżacji sypialni – na rok 2019

Łóżka z wąskimi zagłówkami przeznaczone do małych sypialni, kontrastowe zestawienia kolorystyczne, elementy klimatu hygge – to tylko niektóre z trendów, które będą obowiązywały w sypialni w sezonie 2019.

Idealne do małych sypialni

Ze względu na to, że coraz bardziej popularne stają się małe mieszkania, czy nawet tzw. mikroapartamenty, modne okażą się wąskie wezgłowia. Bryły łóżek z zagłówkami bez wyraźnych wypukłości okażą się „lżejsze” i bardziej praktyczne w niewielkich, przytulnych pomieszczeniach. Warto jednak pamiętać również o regularnych przeszyciach i pikowaniu – dzięki nim wezgłowie nabierze charakteru, a wnętrze sypialni będzie jeszcze bardziej przytulne.

Wyraźny kontrast

W sypialni kluczową okaże się gra kontrastu pomiędzy kolorem obicia łóżka a kolorem ścian. Warto jednak pamiętać o zachowaniu kolorystycznej równowagi: stonowane ściany łączymy z wyrazistą tapicerką łóżka i odwrotnie. W tym pierwszym przypadku warto postawić na obicie w najmodniejszym kolorze tego roku – Living Coral. Pozostałe modne w sypialni kolory to różne odcienie żółci, różu oraz granatu. W wariancie ze stonowaną tapicerką łóżka najbardziej efektowne okażą się szarości i biele.

W klimacie hygge

Skandynawska filozofia nie straci na popularności. Na stworzenie klimatu hygge możemy wpłynąć poprzez wysoki materac, który nawiązuje do niezwykle wygodnych posłań w holenderskim stylu. Warto zwrócić uwagę na konstrukcję samego materaca – te stworzone z kilku rodzajów pianek (termoelastycznej, lateksowej i wysokoelastycznej) najpełniej oddadzą klimat filozofii najszczęśliwszych ludzi na świecie.

Wysoki zagłówek łóżka

W 2019 roku w sypialniach będą królowały imponujące wezgłowia – liczące nawet 120 cm wysokości. Oczywiście będzie to rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w przestronnych sypialniach: - Wysokie wezgłowia bez wątpienia pełnią funkcję estetyczną i funkcję dekoracyjną – zwłaszcza, jeżeli znajdują się w nich starannie wykonane piki. Na tym jednak nie koniec. Odpowiednia wysokość sprawia, że zagłówki nadają sypialni „przytulności” i wpływają kojąco na użytkowników łóżka. A w końcu to o uczucie błogości chodzi! Pamiętajmy jednak o zachowaniu proporcji wysokości wezgłowia i szerokości łóżka. W ten sposób skutecznie wzmocnimy poczucie harmonii w sypialni – podpowiada Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ