Narożnik "Resort" (Cotta). Fot. Cotta

Narożnik "Resort" (Cotta). Fot. Cotta

  • Autor: Urszula Koronczewska
  • 27 gru 2013 18:02

Narożniki - modny będzie minimalizm

Najpopularniejsze obecnie narożniki cechuje prosta, geometryczna forma oraz – jako jedyna dekoracja – jednobarwna tkanina, zestawiona z wzorzystymi poduchami. Bryły opływowe i klasyczne nie znajdują tak wielu nabywców.

Z funkcją spania

Na ogół narożniki w tkaninie, z funkcją spania, są dostępne w przedziale cenowym od ok. 2,5 do 3 tys. zł. Tego typu meble dobrze prezentują się w większych mieszkaniach, gdzie ustawiane są zazwyczaj pośrodku salonu, tworząc przytulny kącik wypoczynkowy. Zdaniem Jerzego Kwiatka z firmy Starimex w Skarżysku-Kamiennej, nie można jednoznacznie stwierdzić, że narożniki mają więcej zwolenników niż np. sofy czy kanapy. Sprzedają się dobrze zarówno narożniki, jak i inne meble wypoczynkowe – uważa. Podobnego zdania jest również Iga Mazanek z salonu Kelman w Legnicy. Nie zgadza się z tą opinią Lidia Czyżek z salonu Jard w Koszalinie: Obserwuję, że większe powodzenie mają narożniki niż sofy i kanapy, głównie z powodu dużej powierzchni siedziska. Na powierzchnię spania klienci zazwyczaj zwracają mniejszą uwagę – narożnik z funkcją spania nie stanowi w tym przypadku podstawowego łóżka, lecz dodatkowe miejsce do spania.

Minimalistycznacstylistyka

Na minimalistyczną stylistykę narożników wpływa nie tylko oszczędna forma, ale też stosunkowo niskie oparcie, szerokie, płaskie podłokietniki oraz podstawy ze stali chromowanej w kształcie walca, bądź stelaże. Przykładem popularnego narożnika na chromowanym stelażu jest „San Remo” firmy Gawin. Stanowi on połączenie klasycznej formy z najnowszymi trendami. Przekątne przeszycia podkreślają jego geometryczną formę. Oferowany jest w tkaninach jednobarwnych. Wymiary: 255x203x69 cm, powierzchnia spania – 180x133 cm. W naszym sklepie klienci najczęściej interesują się modelem „Slash” firmy Meble Wajnert, o powierzchni spania 123x214 cm – wyjawia Iga Mazanek. – Jest to narożnik o zdecydowanie modnej, geometrycznej formie, zaakcentowanej przez chromowane nóżki. Regulowane zagłówki zapewniają komfort wypoczynku zgodny z indywidualnym oczekiwaniem. Pojemnik na pościel jest duży, a dostęp do niego łatwy. Model „Slash” może być wykonany w tkaninie lub skórze ekologicznej. Jako wypełnienie zastosowano w nim piankę poliuretanową i wysokoelastyczną oraz sprężyny faliste. Mebel ma wymiary 175x255/85x90/88x98 cm. Dobrze sprzedaje się również model „Evita” – dodaje Iga Mazanek. – Prezentuje on stylistykę klasyczną. Estetyka zestawiona z funkcją spania i pojemnikiem na pościel to jego główny atut.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ