Proj. Paulina Kasprowicz

Proj. Paulina Kasprowicz

  • Autor: bm
  • 13 gru 2016 12:15 (aktualizacja: 14 gru 2016 12:54)

Naturalne materiały i kolory - w stylu marynistycznym

Meble i dekoracyjne dodatki z showroomu Euforma zostały wykorzystane w aranżacji gdyńskiego apartamentu zaprojektowanego przez Paulinę Kasprowicz z pracowni meinDESIGN. Projektantka postawiła na naturalne materiały i kolory, styl marynistyczny i produkty polskich designerów.

Apartament z widokiem na port gdyński i Skwer Kościuszki zlokalizowany jest na 12.piętrze budynku Sea Towers. Jest to najwyższy wieżowiec w Gdyni i zarazem najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Okazały obiekt położony jest zaledwie 12 metrów od linii brzegowej.

„Apartament wymagał aranżacji, która zaakcentuje największą atrakcję obiektu, jaką jest widok zza okien. Wnętrza cechuje minimalizm. Za jego sprawą stworzono własną interpretację stylu marynistycznego, co też pomogło wydobyć urok głównej atrakcji mieszkania, czyli sąsiadujące morze” mówi Paulina Kasprowicz.

Na całość wnętrz składa się otwarty salon z aneksem kuchennym i jadalnią w strefie dziennej, dwie sypialnie, łazienka, osobne wc oraz przeszklona sauna w korytarzu. Naturalne materiały, takie jak jasno dębowy fornir na ścianach i ciemne drewno na posadzce tworzą wrażenie uczucia ciepła oraz harmonii. Kompleksowy projekt dotyczył również opracowania mebli zindywidualizowanych dla poszczególnych wnętrz, jak na przykład zabudowa kuchni, szafa w strefie wejściowej czy garderoby w obu sypialniach.

Nietypowym rozwiązaniem jest narożna sofa marki Noti o kącie siedemdziesięciu stopni, ponieważ pod takim kątem przebiega jedna z zewnętrznych ścian nowoczesnego apartamentowca Sea Towers. Oprócz intensywnego błękitu sofy, kolorystyka pozostałych mebli i dodatków została zawężona do bieli, jasnych beżów, delikatnych szarości oraz ciemnego brązu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ