Realizacja Studio O.

Realizacja Studio O.

  • Autor: bm
  • 28 sie 2019 08:32 (aktualizacja: 29 sie 2019 11:50)

Naturalne materiały i kolory ziemi – nowa realizacja Studio O.

Jest tutaj solidny, drewniany stół, zestawiony z lekkimi krzesłami. Otwarte półki w kuchni i masywna wyspa. W mieszkaniu klimat skandynawski przeplata się z industrialną surowością.

Architekci ze Studio O. chętnie wykorzystują szlachetne materiały, zgaszone kolory ziemi i unikają zbędnych dodatków. Poza tym cenią otwartą przestrzeń i nie boją się przeszkleń nawet w tak intymnych pomieszczeniach jak łazienka. Dzięki temu mieszkanie jest pełne światła i harmonii. 

Aga Kobus i Grzegorz Goworek, architekci ze Studio O. stanęli przed zadaniem zaprojektowania mieszkania o powierzchni 130 m2. W tym projekcie przeplata się duch Skandynawii z surowością wnętrz gospodarczych i delikatnością miękkich, naturalnych tkanin. Pomieszczenia płynnie przechodzą w kolejne i uzupełniają się funkcjonalnie. Kuchnia swobodnie łączy się z jadalnią i salonem.

Zarówno architekci, jak i przyszli mieszkańcy gustują w naturalnym drewnie. W jadalni stanął zatem solidny drewniany stół otoczony lekkimi, wygodnymi krzesłami marki Hay. Oprawę dla tych mebli stanowi ściana z białych cegieł. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym okazało się umieszczenie w części kuchennej masywnej wyspy na cienkich nóżkach. Tutaj również występuje drewno, które w ciekawy i przyjemny dla oka sposób łączy się ze stalą. Podobnie prezentują się otwarte półki, na których można postawić ulubione naczynia. W apartamencie zastosowano także “fabryczne” elementy. Należą do nich czarne stalowe krzesła, żeliwny grzejnik i industrialne oświetlenie. Wszechobecne drewno zasługuje też na uwagę ze względu na swój surowy charakter. Drewno, „dąb stuletni”, został dostarczony i znakomicie przygotowany do wykorzystania na blaty, półki, komody przez firmę Woodlight.

W mieszkaniu wszelkie tkaniny, włącznie z obiciami mebli, mają jasne, przyjemne barwy. Warto zaznaczyć, że pomimo obecności surowych materiałów, panuje tutaj klimat pełen ciepła, sprzyjający odpoczynkowi i wyciszeniu. Nawet w pokoju dziecięcym architekci zachowali umiar i ascetyczny dobór kolorów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ