Drzwi DRE. Fot. Rehau

Drzwi DRE. Fot. Rehau

  • Autor: DRE
  • 10 kwi 2017 12:45 (aktualizacja: 13 kwi 2017 19:16)

Niezbędne w każdym wnętrzu - wyjątkowe modele drzwi

Drzwi to nie tylko kawałek drewna.To wyjątkowy element wykończenia wnętrza, który zapewnia bezpieczeństwo, daje schronienie i intymność, strzeże domowego ogniska i nadaje mu indywidualny charakter. Zobacz wyjątkową galerię drzwi wewnętrznych.

Będąc jakiś czas temu na szkoleniu dla architektów usłyszeliśmy historię drzwi. Drzwi, które przed niemal 20 laty były drzwiami wejściowymi do budynku pewnej rodzinnej firmy. To przed nimi przed laty parkował firmowy maluch. Były wizytówką i dumą właścicieli. Piękne, masywne, zdobione. Przez 20 lat historii budynek uległ kilku przebudowom i przemianom. Owe drzwi z zewnętrznych stały się wewnętrznymi. Ale ciągle niezmiennie zachowywały pierwotną formę i charakter. Właścicielka lada chwila zmienia lokalizację na bardziej prestiżową i reprezentacyjną. Ale jest jedna rzecz, bez której nie wyobraża sobie przeprowadzki. Są nią właśnie owe....drzwi. Kawałek historii, wspomnień i emocji. Nie może ich zabraknąć w nowym miejscu.

Bo drzwi to przecież nie tylko kawałek drewna. Zamykasz je codziennie wychodząc, a otwierasz wracając smutny, zmęczony, uśmiechnięty lub szczęśliwy do domu. Trzaskasz nimi w emocjach, przymykasz delikatnie na palcach wychodząc z sypialni dzieci, wyważasz w obliczu niebezpieczeństwa. To wyjątkowy element wykończenia wnętrza. Zapewnia Ci bezpieczeństwo, daje schronienie i intymność, strzeże domowego ogniska i nadaje mu indywidualny charakter.

Takie drzwi z charakterem to wysokopołyskowe drzwi wewnętrzne firmy DRE. Wyjątkowe w każdym szczególe – już chociażby dlatego, że stworzone od zera w specjalnie opracowanej wyjątkowej technologii laserowego oklejania krawędzi prosto- i krzywoliniowych. Żadna inna firma w Polsce nie produkuje drzwi w ten sposób. Ale o tym za chwilę.

Powierzchnia drzwi wysokopołyskowych firmy DRE pokryta jest laminatem RAUVISIO brilliant firmy REHAU. Tak doskonale błyszczącym, że można się w nim przeglądać jak w lustrze. Laminat ten wykazuje dużą odporność na uszkodzenia – niestraszne mu są pomysły Twoich Milusińskich. Jest odporny na promieniowanie UV – masz wobec tego gwarancję niezmienności koloru.

Krawędzie skrzydeł drzwiowych oklejane są obrzeżami meblowymi w wysokim połysku idealnie dobranymi do koloru laminatu. Dodatkowo elementy drzwi, na których laminat łączy się z obrzeżem obrabiane są w technologii laserowej. Brzmi skomplikowanie prawda? Okleinowanie laserowe to nic innego jak łączenie obrzeża z podkładem za pomocą okleiniarki przelotowej z laserem. Bez użycia kleju, za to z użyciem strumienia laserowego. Taka technika łączenia sprawia, że niemalże z lupą trzeba szukać spoiny łączącej krawędzie laminatu i obrzeża. Uwierz nam nie znajdziesz jej – technologia laserowa powoduje, że spoina jest zupełnie niewidoczna.

Tegoroczną nowością w ofercie firmy DRE są drzwi bezprzylgowe oklejone obrzeżami z kolekcji Inspirations także produkowanymi przez REHAU. To linia wzornicza zaprojektowana przez studentów z Niemiec. Bogactwo wariantów obrzeży obejmuje ornamentykę roślinną, dekory fantazyjne oraz kontrastujące ze sobą kolory bieli i czerni. Umiejscowienie obrzeża na skrzydle sprawia, że na pierwszy rzut oka jest ono zupełnie niewidoczne. Dopiero po otwarciu okazuje się, że drzwi skrywają tajemnicę w postaci dodatkowych artystycznych zdobień. Takie zwykłe, a jednak niezwykłe. Ornamenty możesz dobrać tak, żeby stylistyką i kolorystyką idealnie wpasowywały się w charakter Twoich wnętrz i pasowały na przykład do koloru ścian w sypialni, struktury paneli w salonie, nawiązywały do stylistyki frontów meblowych w kuchni bądź po prostu były mocnym designerskim akcentem w Twoim domu.

Te drzwi to klasa sama w sobie. Masz absolutną dowolność jeżeli chodzi o konfigurację skrzydła i ościeżnic. Możesz wybierać między trzema liniami produktowymi, 8 kolorami laminatów (w tym innym na skrzydle i innym na ościeżnicy), kilkoma wzorami obrzeży czy wreszcie dowolnie dobrać klamki, także z elementami w kolorze wybranego laminatu lub obrzeża. Taka różnorodność aranżacyjna sprawi, że Twoje wnętrze naprawdę będzie wyjątkowe. Tylko i wyłącznie Twoje. Wówczas, tak jak nasza bohaterka, przenosząc się w nowe miejsce, na pewno nie będziesz chciał zostawić Tych drzwi i zabierzesz je ze sobą do Twojego nowego miejsca na ziemi.

Więcej produktów i informacji na: