Modultop - wyspa kuchenna

Modultop - wyspa kuchenna

  • Autor: bm
  • 13 marz 2017 10:21 (aktualizacja: 13 marz 2017 10:29)

Niezwykła wyspa kuchenna ze spieków kwarcowych

Oficjalna premiera projektu wyspy kuchennej autorstwa Jakuba Wiśniewskiego i Tomasza Pietrzaka miała miejsce podczas VI edycji targów „Dom Inteligentny & Strefa Designu” odbywających się w Warszawie w dniach 3-5 marca 2017. Wyspa  została doceniona przez ekspertów, którzy przyznali jej nagrodę „Best Design”.

Idea projektu "Modultop" opiera się na geometrycznych elementach, które swobodnie można ze sobą konfigurować, tak aby tworzyły całość idealnie dostosowaną do potrzeb domowników. Sercem projektu są nowoczesne rozwiązania technologiczne, za sprawą których minimalistyczna bryła przeobraża się w skrojoną na miarę strefę gotowania i innych aktywności kuchennych. Za tym wyjątkowym produktem stoi twórczy duet architekta Jakuba Wiśniewskiego, współwłaściciela pracowni JMW Architekci i konstruktora Tomasza Pietrzaka. Pierwszy z nich nadał jej nietuzinkową formę i określił koncepcję funkcjonowania we wnętrzu, drugi zaś zadbał by artystyczna wizja znalazła swój materialny efekt, a funkcja wspierała sferę wizualną.

Niewidzialna (podblatowa) płyta grzewcza, zautomatyzowany barek i wylewka czy samozapadający się zlew sprawiają, że mamy do czynienia z futurystyczną kuchnią, którą możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Na dodatek wykonana jest z ultra trwałego materiału, który sprosta wszelkim kuchennym wyzwaniom. Zarządzanie tą niezwykłą wyspą odbywa się z poziomu smartfona, tabletu albo eleganckiego panelu dotykowego (podblatowych, zintegrowanych sensorów sterujących reagujących na dotyk dłoni).

Tworzywem, które posłużyło projektantom do wykonania wyspy "Modultop" są spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam. W pełni naturalne, ultracienkie płyty dostępne są w niespotykanym formacie nawet 160 x 320 cm. Spieki kwarcowe są niezwykle trwałe i bardziej odporne na uszkodzenia niż naturalny kamień. Potrafią wiernie odwzorowywać różne gatunki kamienia, drewna i metalu zarówno pod względem rysunku, jak i faktury.

Dystrybutorem wyspy jest Ebano, rodzinna firma oferująca kompleksowe rozwiązania w zakresie aranżacji kuchni, producent wysokiej klasy mebli kuchennych. Wyspę zobaczyć można w showroomie włoskiej marki Laminam w Mediolanie przy Via Verdi 5.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ