Zespół: Tristram Hunt, dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie i projektant Jasper Morrison. Projekt: „Fugu”. Fot. Petr Krejci

Zespół: Tristram Hunt, dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie i projektant Jasper Morrison. Projekt: „Fugu”. Fot. Petr Krejci

  • Autor: mg
  • 13 wrz 2019 13:37 (aktualizacja: 18 wrz 2019 13:45)

Niezwykłe drewniane obiekty na Festiwalu Designu w Londynie

Przedstawiciele londyńskich instytucji kultury we współpracy ze znanymi projektantami stworzyli obiekty z czerwonego dębu amerykańskiego pod wspólnym hasłem „Legacy” ("Dziedzictwo"). Efekty ich działań można już oglądać na Festiwalu Designu w Londynie.

W maju 2019 roku Sir John Sorrell, dyrektor Festiwalu Designu w Londynie, zaprosił liderów londyńskich instytucji kultury do współpracy z najbardziej obiecującymi europejskimi projektantami w celu stworzenia projektów pod wspólnym hasłem „Legacy”. Owocem współpracy miały być przedmioty o znaczeniu osobistym lub zawodowym, które przedstawiciele świata kultury chcieliby w przyszłości przekazać członkowi swojej rodziny lub instytucji, którą kierują.

W ramach projektu „Legacy” powstało łącznie 10 obiektów z czerwonego dębu amerykańskiego. Dziewięć z nich znajduje się na ekspozycji w Sculpture Gallery w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, a jeden został wystawiony pod Muzeum Historii Naturalnej przy Exhibition Road. Wszystkie z nich można oglądać podczas Festiwalu Designu w Londynie, który odbywa się 14-22 września 2019 roku.

Projekt został zrealizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Handlowym Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (American Hardwood Export Council - AHEC) i firmą Benchmark, w której warsztatach w hrabstwie Berkshire powstały wszystkie prace w ramach projektu. Pomysłodawcą „Legacy” jest David Venables, dyrektor AHEC na Europę.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ