Fot. Komandor

Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 30 sie 2018 11:00 (aktualizacja: 30 sie 2018 13:41)

Nowa odsłona minimalizmu - na powierzchniach frontów meblowych

Dzięki subtelnym zestawieniom kolorów i struktur, na przykład gładkich powierzchni z trójwymiarowymi panelami lub matowych elementów z tymi połyskującymi, można tworzyć wnętrza jedyne w swoim rodzaju.

O trendzie określanym jako „Wyrafinowany Minimalizm” piszą specjaliści marki Komandor wraz z architektką wnętrz, Joanną Misiun, w „TrendBooku 2018”. Jego podstawowe wyznaczniki to oszczędne formy mebli, ograniczenie do minimum ozdób, stonowane kolory, harmonijna całość wnętrza.

Aranżację wpisującą się w trend „Wyrafinowany Minimalizm” można osiągnąć, wprowadzając do wnętrza zabudowę o prostym, lecz nieoczywistym charakterze. Oszczędna forma i bryła mebla, a także brak ozdobników w połączeniu z ciekawymi frontami to najlepszy sposób na uzyskanie takiego efektu.

Mebel, który z powodzeniem odnajdzie się we wnętrzu opartym na wyrafinowanym minimalizmie nie może być przerysowany. Gdy forma jest oszczędna wystarczy jeden detal, aby efekt był imponujący. Połączenie gładkich powierzchni z trójwymiarowymi panelami, matowych elementów z tymi połyskującymi czy też zastosowanie wielu odcieni danego koloru sprawi, że zabudowa wprowadzi do aranżacji spokój i harmonię, a przy tym nada jej lekkości i świeżości oraz wyszukanego stylu” - mówi Joanna Misiun, architektka wnętrz i współautorka Trendbooka.

Minimalizm oprócz umiaru bardzo lubi funkcjonalność. W takich projektach doskonale sprawdzą się rozwiązania w pełni praktyczne i jednocześnie niewidoczne, jak system drzwi bezramowych Helio­dor lub system uchylny Opal OP14. Dzięki nim fronty szafy zostaną w pełni wyeksponowane, grając pierwsze skrzypce we wnętrzu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ