Kolekcja krzeseł Xilium. Fot. Grupa Nowy Styl

Kolekcja krzeseł Xilium. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 23 maj 2019 09:14 (aktualizacja: 24 maj 2019 09:38)

Nowe krzesło, zaprojektowane przez Martina Ballendata, jest już w sprzedaży

Mechanizmy i rozwiązania chroniące zdrowie i poprawiające samopoczucie użytkowników, sposób produkcji zgodny z zasadami ochrony środowiska... Krzesło Xilium, zaprojektowane przez Martina Ballendata dla Grupy Nowy Styl to przykład mebla "odpowiedzialnego" i takiego, który naprawdę pomaga w pracy.

Xilium, nowa linia krzeseł biurowych w ofercie Grupy Nowy Styl, jest już w sprzedaży. Jego premiera odbyła się podczas ubiegłorocznych targów Orgatec w Kolonii, gdzie wzbudziło ogromne zainteresowanie gości. Jego projektantem jest Martin Ballendat, który należy do najbardziej znanych i cenionych specjalistów w zakresie designu. Jego studio projektowe ma na koncie imponującą kolekcję ponad 150 laurów, w tym 40 nagród Red Dot, nazywanych „wzorniczymi Oscarami”. Jak przyznaje, praca nad Xilium stanowiła dla niego wielkie wyzwanie, zaś rezultat dostarczył ogromnej satysfakcji:

Zaprojektowanie krzesła biurowego jest najbardziej wymagającym zadaniem, przed jakim staje projektant mebli. Dla tego typu krzeseł istnieje bowiem mnóstwo norm dotyczących m.in. materiałów, ergonomii, estetyki i ceny. Trzeba także pamiętać, jak wielu różnych użytkowników będzie korzystać z produktu. To sprawiło, że projektowanie Xilium stało się naszą misją - powiedział Martin Ballendat.

W kolekcji Xilium opatentowana funkcja X-MOVE umożliwia dynamiczny ruch na boki oraz aktywuje drobny ruch skrętny w odcinku lędźwiowym. Efektem jest niespotykana dotychczas dbałość o higienę kręgosłupa. Jedną z dostępnych wersji oparcia jest z kolei Duo-Back, składający się z dwóch symetrycznych części, zamontowanych na ruchomych łącznikach, co zabezpiecza plecy przed bezpośrednim uciskiem na kręgi i dyski. Krzesło zostało także wyposażone w niesłychanie precyzyjne, synchroniczne mechanizmy regulacji, szerokie siedzisko, podłokietniki z opcją obrotu nakładki o 360° oraz zagłówki z regulowaną wysokością i głębokością.

Wielką zaletą Xilium jest jego „odpowiedzialność”. Krzesło zostało bowiem zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska, według najlepszych praktyk circular economy. Zespół wdrożeniowy szczegółowo przeanalizował strukturę materiałów zastosowanych w czasie produkcji, dzięki czemu krzesło niemal w całości nadaje się do recyclingu po zakończeniu użytkowania.

Wszystkie funkcjonalności oraz charakterystyka Xilium sprawiają, że krzesło staje się narzędziem realnie wspierającym użytkowników w ich pracy. Jest niczym niezawodny partner, któremu możemy zaufać w każdej sytuacji, przyczyniając się do rozwoju biznesu – podsumowuje Karolina Manikowska, Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Produktem w Grupie Nowy Styl.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ