"Scale Infinite" nocą. Fot. Giovanni Nardi

"Scale Infinite" nocą. Fot. Giovanni Nardi

  • Autor: bm
  • 10 kwi 2014 10:59 (aktualizacja: 14 kwi 2014 08:20)

Nowe spojrzenie na amerykańskie drewno

„Endless Stair” to intrygująca konstrukcja z połączonych kondygnacji schodów, wykonana z paneli z tulipanowca amerykańskiego. Zaprezentowano ją w nowej konfiguracji - jako "Scale Infinite" - na wystawie organizowanej przez włoski magazyn "Interni Magazine", na targach "FuoriSalone" w Mediolanie. Można ją oglądać do 18 kwietnia.

Instalacja jest wynikiem współpracy Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) ze studio architektonicznym dRMM, firmą inżynieryjną Arup oraz firmami Imola Legno i Nüssli.

Konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby można było ją dowolnie konfigurować i adaptować do różnych lokalizacji. Podczas Festiwalu Designu w Londynie w 2013 roku zdobiła plac przed galerią Tate Modern. Teraz doskonale wpisuje się w nowy kontekst, stojąc przed słynnym renesansowym budynkiem Ca’ Granda (dawniej Ospedale Maggiore) w samym centrum Mediolanu.

„Endless Stair” to jednak nie tylko intrygująca instalacja z drewna. Jest to także część projektu mającego na celu popularyzowanie wiedzy na temat wykorzystania drewna w budownictwie oraz korzyści dla środowiska wynikających z zastosowania tego surowca.

Dzięki temu projektowi mogliśmy pokazać światu, że wytrzymałe i bardzo atrakcyjne wizualnie drewno liściaste otwiera nowe możliwości dla budownictwa. – powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ