Realizacja Adriana Furniture. Fot. Hamish Cox

Realizacja Adriana Furniture. Fot. Hamish Cox

  • Autor: bm
  • 15 maj 2017 09:35 (aktualizacja: 16 maj 2017 13:32)

Nowoczesne meble w klasycznym wnętrzu - realizacja

Stolik na stalowych nogach, modułowa kanapa narożna, fotel na lekkiej metalowej podstawie, nowoczesne materiały w postaci chociażby spieków kwarcowych, z których wykonano ściankę oddzielającą kuchnię od salonu... Wszystkie te elementy doskonale komponują się ze stylowym wnętrzem w zabytkowej kamienicy.

Mieszkanie zaprojektowane przez Agnieszkę Komorowską-Różycką, mieszczące się w zabytkowej kamienicy nieopodal placu Konstytucji w Warszawie, jest przykładem, że nowoczesny design doskonale komponuje się także w starych wnętrzach. Projektantka postanowiła stworzyć wnętrze, które odda klimat czasów Warszawy sprzed stu lat, ale też pokaże charakter jego kreatywnej właścicielki. Projekt współtworzyła Kasia Kiełek – wspólniczka Agnieszki z pracowni architektury Nasciturus design.

Wnętrze zwraca uwagę finezyjnym połączeniem starego z nowym. Na przykład wszystkie masywne drzwi z 1904 r. pozostały te same. Właściciele je odrestaurowali, pomalowali na biało i ozdobili nowoczesnymi czarnymi klamkami. Białe ściany i sufity zdobią misterne gipsowe sztukaterie. Ozdobne motywy powtarzają się także na drzwiach dyskretnie schowanych szaf. Podłogi wykończono dębowymi olejowanymi deskami. Na jednej ze ścian w salonie oraz części sufitu odsłonięto stare cegły.

Sercem mieszkania jest salon otwarty na kuchnię z jadalnią i strefę wypoczynku. Część kuchenną, ze ścianą zabudowaną pojemną szafą, zamyka wyspa z czarnym marmurowym blatem. Ukryto w nim nowoczesną płytę kuchenną zawierającą wyciąg między polami grzejnymi oraz zlewozmywak z dyskretnie chowaną baterią.

W części wypoczynkowej uwagę przyciąga bajecznie kolorowy dywan Moooi projektu Marcela Wandersa z realistycznymi motywami kwiatów oraz modułowa kanapa Le Noir polskiej marki Adriana Furniture w odcieniach szarości. Mebel ten, dzięki zauważalnym wypustkom wokół poszczególnych elementów siedziska stał się harmonijnym dopełnieniem nowoczesnej stylistyki tego wnętrza. Narożnik dzięki zastosowaniu miękkiego wypełnienia w postaci pierza i elastycznych włókien jest wyjątkowo wygodny. Poszczególne moduły kanapy można ze sobą dowolnie komponować i przestawiać, a przez to kreować przestrzeń. Całość strefy salonowej uzupełniają czarny stolik na finezyjnie powyginanych nóżkach z cienkiej stali, wygodny fotel również na metalowej, lekkiej podstawie oraz czarny, prosty regał. Wnętrze ociepla drewno krzeseł w jadalni, ściana z surowej starej cegły oraz wisząca szafka. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ