Siedziba spółki Blue Media w Sopocie. Fot: www.rasztawicki.com

Siedziba spółki Blue Media w Sopocie. Fot: www.rasztawicki.com

  • Autor: bm
  • 02 lip 2019 11:34 (aktualizacja: 04 lip 2019 12:29)

Nowoczesny design i automatyka - w biurze sopockiej firmy

Komfortowa strefa do spotkań i relaksu z wygodnymi meblami tapicerowanymi, ergonomiczne krzesła biurowe, mobilne ścianki dzielące otwartą przestrzeń na strefy. Do tego liczne przeszklenia i wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Tak wygląda nowa siedziba spółki Blue Media w Sopocie.

Biuro firmy charakteryzuje się współczesną architekturą i designem, a wyposażone jest w nowoczesną automatykę budynkową. Ta nadmorska realizacja jest efektem kooperacji grona specjalistów: projektantów ARCH 515 i Rasztawicki Architekci; firmy ABB oraz Marka Jakuba Domżalskiego z firmy DOM-I.

Integrację przestrzeni o powierzchni 1000 m2 z zewnętrznym otoczeniem zapewniają przestronne panoramiczne okna i otwarcia na drewniane tarasy. Przeszklenia dominują również we wnętrzach w postaci klatki schodowej, a także jako elementy działowe poszczególnych sfer. Daleko jednak tej inwestycji do typowego biura. Wyróżniają ją wysokiej klasy materiały wykończeniowe – drewno parkietu we francuską jodłę oraz naturalny kamień; wartościowe wzornictwo indywidualnie zaprojektowanej zabudowy meblowej oraz przemyślane oświetlenie. Charakterystyczne dla siedziby Blue Media są też zachowane elementy konstrukcyjne pomieszczeń oraz surowość materiałów i zachowawczość form.

To właśnie plastyczna aranżacja wnętrza oraz dyskretna symboliczna kompozycja kolorystyczna – niebieskie motywy w meblach i instalacjach – decydują o tożsamości tego miejsca – przekonuje Oliwer Rasztawicki, zaangażowany wraz z ARCH 515 w realizację na pierwszym jej etapie. Warto zwrócić uwagę też na specyfikę podziału funkcjonalnego, która decyduje o jakości współprzebywania pracowników firmy. W przestrzeniach biurowych i częściach wspólnych budynku zadbano nie tylko o warstwę estetyczną, ale też użytkową, stąd znalazło się tu wiele elementów gwarantujących komfortowe warunki akustyczne.

Prestiż inwestycji podnosi dodatkowo zaawanasowany system automatyki. Ten inteligentny budynek wyposażono w szereg najnowocześniejszych rozwiązań bazujących na standardzie KNX od marki oferującej rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej – ABB. Zdaniem eksperta marki, Jarosława Grabowskiego: inteligentne systemy z roku na rok coraz częściej instalowane są w prywatnych domach. Natomiast w budynkach biurowych czy przemysłowych stanowią już właściwie standard, konieczny dla w pełni efektywnego zarządzania takimi przestrzeniami.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Gość, 2019-07-02 12:47:34
    Brawo ..
    Dobry projekt ,wspaniałe wnętrza i jest pięknie + wykonawstwo AB z Gdyni :)