System Pixel. Fot. Bene

System Pixel. Fot. Bene

  • Autor: bm
  • 04 maj 2017 11:53 (aktualizacja: 05 maj 2017 11:03)

Nowy pomysł na elastyczną aranżację miejsca pracy

Wygląda jak zwykłe drewniane pudełko albo kostka, a w rzeczywistości może stać się podstawą umeblowania wygodnego miejsca pracy - zwłaszcza takiej przestrzeni, w której ludzie spotykają się, aby pracować w podgrupach albo zorganizować "burzę mózgów".

Zupełnie nowe podejście do aranżacji miejsca pracy w grupie reprezentuje firma Bene - producent mebli biurowych, który na targach w Mediolanie zaprezentował swój system modułowy "Pixel". Ten system mobilnych modułów to pierwszy produkt w ofercie firmy Bene, wpisujący się w nowatorską koncepcję „playground”, czyli wielofunkcyjnego, mobilnego wyposażenia dostosowującego się do bieżących potrzeb firmy.

"Właściwie nie jest nawet klasycznym systemem biurowym, tylko koncepcją elastycznej aranżacji przestrzeni do pracy zespołowej typu DIY." – mówi o systemie "Pixel" Katarzyna Jasińska, dyrektor zarządzająca polskim oddziałem firmy Bene. - "System składa się z drewnianych modułów, które w połączeniu z akcesoriami i ramą Frame_S tworzą mobilną, elastyczną i gotową do pracy przestrzeń warsztatową. I to dokładnie taką, jaka jest w danym momencie najbardziej potrzebna. "Pixel" pozwala na błyskawiczną zamianę miejsca do burzy mózgów w strefy do pracy w podgrupach, a tych znowu w audytorium do prezentacji. Nie używamy przy tym ani jednego gwoździa, śrubki czy młotka."

Zestaw ten będzie więc idealnym stolikiem, kiedy potrzebne jest miejsce na notatki. Mobilnym siedziskiem, gdy chcemy popracować lub zrobić burzę mózgów. Dwa moduły ustawione na sobie i przykryte blatem stworzą zaś w pełni funkcjonalny stół, na którym ustawimy laptop do prezentacji. A to tylko niektóre z jego zastosowań. Autorem koncepcji elastycznego systemu "Pixel" jest Didi Lenz. Prosty a zarazem uniwersalny design jest dziełem austriackiego architekta Christiana Hornera.

Nowy koncept biurowy Bene miał swoją premierę 23 marca br. w showroomie firmy w Wiedniu. Podczas wydarzenia "Pixel" stał się bohaterem instalacji, stworzonej przez abstrakcjonistę austriackiego o pseudonimie Boicut. Dzieło powstałe z 35 drewnianych boksów zostało następnie wystawione w dniach 4-9 kwietnia br. podczas Salone del Mobile Milano, największych i najbardziej prestiżowych targów designu użytkowego na świecie. Limitowana edycja systemu zostanie przekazana także na potrzeby projektu weXelerate. Nowy system biurowy Bene będzie inspirował młodych przedsiębiorców w miejscu, w którym liczy się przede wszystkim innowacyjna koncepcja biznesowa i praca zespołowa – w największym europejskim centrum rozwoju start-upów z siedzibą w Wiedniu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ