Projekt Wabu. Fot. Szymon Polański

Projekt Wabu. Fot. Szymon Polański

  • Autor: bm
  • 03 marz 2017 09:24 (aktualizacja: 07 marz 2017 11:24)

Nowy warszawski projekt Roberta Majkuta

Centralną część warszawskiej restauracji Wabu zajmuje bryła baru z frontem z onyksu. Bar jest jednocześnie miejscem pracy kucharzy, którą można obserwować na żywo. Jest on jednym z najważniejszych elementów wnętrza, zaprojektowanego przez Roberta Majkuta.

Restauracja Wabu – Sushi & Japanese Tapas mieszcząca się na parterze jednego z budynków Warsaw Spire przy Placu Europejskim, to kolejny udany projekt pracowni Robert Majkut Design. Atutem tego wnętrza jest klarowna kompozycja wnętrza, klimatyczne oświetlenie i subtelna aura. Działające od października 2016 r. miejsce zdobyło już główną nagrodę Warsaw Insider w kategorii Best Design. 

Centralną część warszawskiej restauracji Wabu zajmuje bryła baru z frontem z onyksu. "Chcieliśmy mocno zaznaczyć ten centralny punkt restauracji" – podkreśla Robert Majkut. – "Powstał bardzo duży i intensywnie podświetlony kontuar, przy którym można usiąść i obserwować proces tworzenia dań. Jest on mocno wyeksponowany jako dominanta wnętrza, zwieńczona ścianą stanowiąca plecy baru, gdzie znajduje się najwięcej rozświetlonych elementów w całej restauracji. To serce tego miejsca."

Ściana z tyłu baru została udekorowana ręcznie robionymi beczkami na sake, które zdobią cytaty z japońskich Haiku, opowiadające o przyrodzie, uczuciach i o kuchni. Linię baru od zewnętrznej strony dopełnia rząd wysokich siedzisk dla gości restauracji. Wokół niego, po obu stronach rozmieszono stoliki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ