Projekt - Pracownia MADAMA. Fot. Yassen Hristov

Projekt - Pracownia MADAMA. Fot. Yassen Hristov

  • Autor: bm
  • 28 kwi 2019 19:54

Oryginalne meble, otwarta przestrzeń - zobacz ciekawą realizację!

Projekt wnętrza mieszkania na warszawskim Żoliborzu powierzono pracowni architektonicznej Madama. 58-metrowa przestrzeń została tak zaaranżowana, by mieszkańcy czuli się tutaj komfortowo i nie mieli wrażenia przeładowania wnętrza.

Otwarte wnętrze, podzielone kuchenną wyspą, kącik jadalniany z drewnianym stołem, pojemna garderoba w sypialni… Odpowiednio dobrane meble i dodatki pozwoliły stworzyć w warszawskim mieszkaniu funkcjonalną i przytulną przestrzeń do życia. Lokatorzy nie potrzebowali oddzielnej kuchni. Otwarcie wnętrza na salon optycznie powiększyło przestrzeń, przy czym udało się zachować czytelny podział przestrzeni. Część kuchenna została optycznie zamknięta wyspą, która jednocześnie stała się „podporą” sofy wyznaczającej początek strefy wypoczynkowej. Stanęła tam jeszcze zgrabna szafka telewizyjna. Kącik z drewnianym stołem przytula się do obu stref i pełni podwójną funkcję – jest miejscem codziennych posiłków oraz wygodnym aneksem jadalnianym w salonie, gdy gospodarze przyjmują gości.

Sypialnię zaprojektowano tradycyjnie w odrębnym pomieszczeniu, będącym prywatnym azylem gospodarzy. Dwie pojemne szafy, zrobione na zamówienie, sprawdziły się w roli garderoby i swobodnie pomieściły wszystkie rzeczy lokatorów.

Młodzi gospodarze nie lubią mebli z popularnych sieciówek. Chcieli, by przestrzeń miała własny, oryginalny charakter. Uważne oko dostrzeże w wystroju nawiązania do lat 70., np. krzesła zwane patyczakami – starannie odnowione i pomalowane. Dwa z nich są żółte i nie jest to przypadek. Kolor ten pojawia się także na grafikach w kąciku jadalnym oraz w łazience – w tej barwie jest tam specjalnie zaprojektowany dekoracyjny grzejnik. Ponieważ gospodarze zaznaczyli, że nie lubią nadmiaru barw, we wnętrzu, prócz bieli ścian i żółci, obecny jest ciemny grafit oraz brąz naturalnego drewna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ