Ławka Bondi

Ławka Bondi

  • Autor: bm
  • 05 gru 2018 10:45 (aktualizacja: 05 gru 2018 14:15)

Oryginalny polski design - na targach w Brukseli

Modułowa ławka, którą można kształtować w dowolny sposób, ażurowe lampy inspirowane sztuką etniczną… Na targach wnętrzarskich Cocoon w Brukseli zaprezentowano polskie projekty.

Na targach w Brukseli odbył się premierowy pokaz kolekcji zaprojektowanej przez Alicję Galewską. Zaprezentowano m.in. modułową ławkę, z której można składać dowolne kształty, ażurowe lampy inspirowane sztuką etniczną i lustra na skórzanych naciągach.

Ławka „Bondi” powstała z myślą o elastycznym aranżowaniu przestrzeni. Projekt składa się z dwóch podstawowych elementów, które są niczym wielofunkcyjne puzzle. Można je układać w różne konfiguracje: koła, nieregularnej linii lub rozdzielać i używać w podstawowej wersji, czyli odpowiednio pojedynczej lub podwójnej ławki. Podstawowe elementy mają te same rozmiary z tą różnicą, że jeden z nich jest lustrzanym odbiciem drugiego. Podstawowa funkcja „Bondi” to ławka i multiławka. Drugie zastosowanie dla wzoru opracowanego przez Alicję Galewską to stolik kawowy. Wielofunkcyjny model sprawdzi się między innymi w przestrzeni biurowej, lobby, kawiarniach, a także salach konferencyjnych, gdzie organizowane są warsztaty.

Stół „Bondi” to harmonijne połączenie trzech materiałów: naturalnego drewna, metalu i szkła w ramach funkcjonalnego wzoru. Solidna konstrukcja z drewna i metalu została cofnięta, tak aby umożliwić wygodne siedzenie na każdym miejscu przy stole.

„Cut-out” to kolekcja ażurowych lamp wykonanych z metalu osadzonego na dębowej podstawie. Ażurowy wzór powstał w wyniku inspiracji dziełami sztuki pochodzącymi z Azji, Oceanii i obu Ameryk. Projektantka zetknęła się z nimi w muzeum Quai Branly.

Lustro „Cut-out” powstało z harmonijnego połączenia ażurowego wzoru, drewna dębowego i lustrzanej tafli. Przez metalową ramę widać nieregularne usłojenie drewna. Dekoracyjna oprawa kadruje każde odbicie. To kolejny element z kolekcji „Cut-out” utrzymany w tej samej stylistyce, co prezentowane wyżej lampy.

Puf “Sledge” przypomina wyglądem sanki. To skojarzenie wywołują metalowe płozy, które podtrzymują miękkie siedzisko. Asymetryczne podcięcie nadaje formie dynamicznego wyglądu. Mebel składa się z dwóch elementów: małego i dużego. Połączone razem tworzą podwójne siedzisko.

Alicja Galewska ꟷ architekt wnętrz, projektant prowadzi własna firmę Wnętrza od 1997 roku. Projektuje wnętrza prywatne i publiczne, a także meble i lampy. Dotychczas obiekty powstawały na indywidualne zamówienie w pojedynczych egzemplarzach. W tym roku po raz pierwszy projektantka przygotowała własną kolekcję, która miała premierę na targach Cocoon w Brukseli.

Prezentowana kolekcja powstała we współpracy dwóch firm: Wnętrza i Skalar. Meble zostały premierowo wystawione na targach Cocoon w Brukseli w dniach 17.11 – 25.11. 2018 na stoisku numer 3101 w ramach promocji dizajnu z regionu łódzkiego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ