Kuchnia KAMPlus w dekorze sosna jackson. Fot. KAM Kuchnie

Kuchnia KAMPlus w dekorze sosna jackson. Fot. KAM Kuchnie

  • Autor: bm
  • 25 sty 2018 11:17 (aktualizacja: 25 sty 2018 11:53)

Otwarte półki w kuchni - nowa moda czy powrót do tradycji?

Otwarte półki w kuchni to ciekawy i funkcjonalny akcent, który możemy zastosować nie tylko w kuchni zaaranżowanej w stylu klasycznym, ale też w nowoczesnym wnętrzu. Takie rozwiązanie dodaje wizualnej lekkości i pozwala na urozmaicenie jednolitej i często dość monotonnej zabudowy kuchennej.

CZYTAJ TEŻ: 12 najpiękniejszych kolorowych kuchni polskich i zagranicznych

Przyglądając się ofertom producentów mebli kuchennych, można coraz częściej zauważyć odwrót od trendu absolutnego minimalizmu, który nakazuje chowanie wszystkiego co się da za jednolitymi gładkimi frontami, najlepiej pozbawionymi uchwytów i jakichkolwiek elementów dekoracyjnych. Otwarte półki to modny w tym sezonie, mocny akcent kuchennej aranżacji. Indywidualizują zabudowę meblową, pozwalają uzyskać efekt lekkości, a przy okazji są niezwykle praktyczne - użytkownik ma bowiem wygodny dostęp do ustawionych na nich przedmiotów, których używa na co dzień.

Zaletą otwartych półek jest ich różnorodność - nie muszą być takie same nawet w jednym wnętrzu. Można zdecydować się na standardowe proste półki wiszące, jak i te o bardziej zróżnicowanych formach. Można wyróżnić je innym dekorem lub kolorem, albo umieścić na ścianie na ozdobnym panelu z drewna. Otwarte półki to również pole do popisu do szybkich zmian aranżacyjnych - nie trzeba reorganizować całej kuchni, wystarczy jedynie wymienić trzymane na półkach przedmioty.

Otwarte półki najczęściej kojarzą się z górną zabudową, ale to nie jedyny sposób na ich efektowne wyeksponowanie w kuchni. Ciekawie zaprezentują się również jako element zamykający szereg szafek dolnej zabudowy. Można mierzyć jeszcze wyżej i nadać im formę wysokiego regału. Jak ustrzec się przed aranżacyjną nudą , o którą nietrudno w monotonnym układzie następujących po sobie rzędów półeczek? Wprowadzając do ich wnętrza kolor. Motyw kolorystyczny możemy powtórzyć jako element zdobniczy zabudowy kuchennej - wykończenie ściany nad blatem czy okalający ją pas ozdobny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ