Kolekcja Ghost. Fot. Gervasoni/Studio Forma 96

Kolekcja Ghost. Fot. Gervasoni/Studio Forma 96

  • Autor: bm
  • 19 lut 2019 09:31 (aktualizacja: 22 lut 2019 11:26)

Paola Navone zaprojektowała nową kolekcję dla włoskiej marki

Meble zaprojektowane przez włoską artystkę to nowa odsłona kolekcji „Ghost” - składają się na nią sofy, krzesła, fotele, pufy i łóżka w tkaninach, przypominających współczesne malarstwo.

Rodzina mebli Ghost (Gervasoni), zaprojektowana przez włoską projektantkę Paolę Navone, wprowadza do domów odrobinę nieformalnej i wygodnej nowoczesności. Najnowsza kolekcja sof, puf, łóżek i szezlongów, dostępna w Studio Forma 96, swój prostolinijny, spontaniczny charakter zawdzięcza prostym liniom, głębokim siedziskom i luźnemu potraktowaniu lnu, w który ubrano pełne niewymuszonej elegancji bryły mebli.

„Subtelne wzory zaproponowane przez Gervasoni mają być antidotum na klasyczne propozycje w beżowym czy szarym tapicerowaniu i stanowić oryginalną bazę wyjściową do stworzenia całościowych aranżacji. Gervasoni po raz kolejny zaskakuje nas projektem nie do końca oczywistym i nad wyraz ujmującym w swej prostocie. Ghost doskonale wpisuje się we wnętrza o zróżnicowanej stylistyce. Przy każdym projekcie, w którym go wykorzystujemy, dochodzimy do wniosku, że niezależnie od wielu detali różniących nasze realizacje, ta kolekcja wyjątkowo szybko zaprzyjaźnia się z zastaną przestrzenią. Nie inaczej jest z najnowszą edycją, która idealnie komponuje się z eklektycznymi, uciekającymi od pretensjonalności wnętrzami. Co ważne, pokrycie można łatwo zdjąć i wyprać” – mówi Joanna Pazik, Manager Studio Forma 96.

Tym, co wyróżnia produkty Gervasoni, jest stosowanie naturalnych i tradycyjnych materiałów, jak chociażby lnu, idealnie sprawdzającego się w roli tkaniny obiciowej. Sofy i fotele ubrane w len są wytrzymałe, wolniej się brudzą i dłużej wyglądają jak nowe. Materiał jest wyjątkowo miły w dotyku i nie nagrzewa się od słońca. Proces przygotowania tkaniny wymaga bardzo niewielkiej ilości substancji chemicznych, dzięki czemu jej wytwarzanie nie szkodzi środowisku naturalnemu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ