Realizacja - Pracownia KODO

Realizacja - Pracownia KODO

  • Autor: bm
  • 07 lut 2019 09:32 (aktualizacja: 12 lut 2019 09:10)

Personalizacja i eklektyzm – zobacz wyjątkową realizację!

Kolorowe krzesła i fronty kuchennych szafek, naturalne materiały i wzory roślinne – to tylko niektóre z motywów przewodnich wnętrza zaprojektowane przez pracownię KODO. Jest tu indywidualizm, jest i eklektyzm.

Ten projekt to przykład realizacji, w której na pierwszy plan wysuwa się indywidualny charakter i zainteresowania właścicieli. Mamy tu pomieszczenia pełne pasji – do sztuki, plakatu i muzyki. Jest niebanalnie, nowocześnie, z duszą. To wnętrza osób podążających przede wszystkim za odrębnością, własnymi upodobaniami i stylem życia – mówi Marta Magnowska, architekt z pracowni KODO Projekty i Realizacje.

Już w przedpokoju uwagę przykuwa korytarz ze sztukaterią, która stanowi doskonałą bazę dla instrumentów muzycznych. Z przedpokoju przechodzimy do salonu. Styl tego pomieszczenia to gratka dla fanów nowoczesności oraz industrialnej surowości przełamanej odpowiednim mariażem barw – niebieskiego, żółcieni i czerwieni. Kolory te, dzięki odpowiednim tonacjom, tworzą doskonałe trio i punkt centralny całej aranżacji. Ale nie tylko one są tu dyrygentem. Ważna jest także geometria, która znalazła odzwierciedlenie w formie funkcjonalnego regału. Otwarte segmenty przybrały kształt kolorowych kubików. Skojarzenia ze znanym kierunkiem w sztukach plastycznych mile widziane! – mówi architekt KODO.

Geometria oraz wyraziste barwy dobrze czują się w zestawieniu z bielą i naturalnym materiałem. Widać to na przykładzie kuchni, w której kolorowe krzesła i barwne fronty górnych szafek wyróżniają się na tle jasnej zabudowy i drewnianych blatów. W sypialni uwagę przyciąga wzorzysta tapeta z motywem florystycznym. Ciekawym zabiegiem okazało się także przeniesienie jednej z jej barw na przeciwległą ścianę.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ