Kolekcja Candy. Fot. Salony Agata

Kolekcja Candy. Fot. Salony Agata

  • Autor: bm
  • 14 wrz 2017 09:59 (aktualizacja: 15 wrz 2017 13:29)

Pikowane sofy - rośnie popularność tej efektownej metody zdobniczej

Na polskim rynku daje się zauważyć coraz więcej mebli tapicerowanych ozdobionych metodą pikowania. Klienci lubią tak wykończone sofy i narożniki ze względu na ich niepowtarzalny urok i możliwości aranżacyjne.

Pikowanie to technika znana już w starożytności, polegająca na łączeniu dwóch tkanin. Jej nazwa pochodzi od francuskiego słowa „piqué”, czyli ukłucie. Korzystanie z tej metody zszywania dwóch warstw materiału jest bardzo popularnym zabiegiem dekoracyjnym, również jeśli chodzi o projektowanie mebli. Powstałe łączenia tworzą ozdobny wzór i wiele wariantów artystycznych. Pikowane meble można dodatkowo uatrakcyjnić dekoracyjnymi guzikami lub nawet kryształami.
 
"Pikowane meble doskonale nadają się do klasycznych, eleganckich wnętrz. Występują zarówno w ekoskórze, jak i miękkich welurach. Ważne jest to, aby tkanina była miękka i elastyczna. Dzięki pojedynczym ukłuciom tapicerka marszczy się w charakterystyczny sposób, co nadaje wrażenie lekkiej trójwymiarowości" - mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Na estetykę i postrzeganie całego mebla znaczący wpływ mają właśnie szczegóły. Liczy się nie tylko kształt, tkanina czy kolor sofy bądź fotela, ale też subtelne detale nadające całości określonego charakteru. Takim szczegółem mogą być charakterystyczne zagięcia pojawiające się właśnie w wyniku pikowania, które nadają określony kierunek całej aranżacji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ