Rolls, Adriana Furniture

Rolls, Adriana Furniture

  • Autor: bm
  • 28 marz 2017 09:07 (aktualizacja: 29 marz 2017 10:54)

Polacy lubią szare sofy - zobacz co jest dostępne na rynku

Odcienie szarości doskonale odnajdują się w minimalistycznych, industrialnych i loftowych przestrzeniach, ale stanowią też odpowiednie tło dla dekoracyjnego, pełnego przepychu stylu glamour. Już od kilku sezonów na polskim rynku szare sofy, narożniki i zestawy należą do najpopularniejszych i najchętniej kupowanych mebli.

Przez wiele lat kolor szary nie był popularny we wnętrzach i stosowano go bardzo oszczędnie. Pojawiał się niemal wyłącznie jako dodatek – drobny akcent w postaci okuć czy nóżek w meblach, metalowych korpusów i akcesoriów. Aż w pewnym momencie stał się wyjątkowo modny. Doskonale odnalazł się w minimalistycznych, industrialnych i loftowych przestrzeniach, ale też jako idealne tło do ekoracyjnego, pełnego przepychu glamour. Użycie go we wnętrzach inspirowanych Skandynawią nadaje im charakteru i podkreśla wyjątkowość tego stylu.

Gama szarości jest bardzo szeroka: od gołębich, niemal białych po antracyty i ciemne, prawie czarne grafity. W niezliczonej ilości odcieni sprawdza się idealnie jako neutralny akcent wśród mocnych barw, tonując ich nasycenie. Dobrze jednak komponować go z innymi kolorami, bo stosowany w nadmiarze może przytłaczać i działać przygnębiająco. Umiar, jak we wszystkim, jest tu bardzo wskazany. Dobrze współgra z czerwienią, bordo, fuksją, fioletem, żółcią, czernią, błękitem, zielenią oraz brązem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ