Realizacja - Pracownia MGN

Realizacja - Pracownia MGN

  • Autor: bm
  • 30 maj 2018 14:41

Połączenie klasyki z nowoczesnością w niewielkim wnętrzu

Kuchenne fronty wykończone ozdobnymi listwami, stół na stylizowanych, toczonych nogach, nowoczesne rozwiązania w kuchni – wszystko to połączyli projektanci z pracowni MGN w jednej ze swoich realizacji.

W dwupokojowym mieszkaniu połączono różne style i umeblowano je tak, by było funkcjonalne i efektowne. Wymagało to kilku przeróbek. Architektka Małgorzata Górska-Niwińska w Pracowni MGN zaproponowała połączenie kuchni z salonem, tak by mogła powstać całkiem spora strefa dzienna. To nie był koniec zmian. Postanowiono bowiem poprawić także niezbyt funkcjonalny układ innych pomieszczeń. Zlikwidowano na przykład prowadzący do sypialni wąski korytarzyk. Część jego powierzchni została przeznaczona na powiększenie trudnej do zagospodarowania, niewielkiej łazienki, a w pozostałej urządzono garderobę.

Kuchenna zabudowa w kształcie litery U zapewnia użytkownikom długie blaty robocze, odpowiednie do eksperymentów kulinarnych oraz mnóstwo schowków, w których można trzymać potrzebne do tego produkty i naczynia. Fronty szafek zostały wykończone ozdobnymi listwami, które przełamują nowoczesny charakter zabudowy kuchennej z wysoką szafą na jednej ścianie i półwyspem, umownie oddzielającym ten aneks od reszty strefy dziennej.

Nad jadalnianym stołem na toczonych nogach w starym stylu wiszą minimalistyczne lampy z kloszami z betonu. Kanapa o nowoczesnej formie, a pod sufitem – listwy ozdobne sztukateryjne w stylu dawnych kamienic.

W niewielkiej sypialni króluje duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Ścianę za wezgłowiem wykończono dekoracyjnie listwami sztukateryjnymi, tworzącymi rodzaj panneau. Boczną ścianę zagospodarowano półkami, przeznaczonymi na książki i ozdoby. Zamiast tradycyjnych szafek nocnych – lekkie stoliki, które w razie potrzeby można przenieść do salonu, by służyły jako stoliki kawowe.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ