Realizacja Inter-Arch

Realizacja Inter-Arch

  • Autor: bm
  • 09 paź 2018 14:13 (aktualizacja: 10 paź 2018 17:37)

Połączenie minimalizmu z najnowszymi trendami - realizacja Inter-Arch

Designerskie meble w salonie i jadalni, kuchenna wyspa z granitu, biel, drewno i minimalizm w sypialni. To apartament na warszawskim Mokotowie, zaprojektowany przez pracownię Inter-Arch Architekci.

O pomoc w zaprojektowaniu mieszkania inwestorzy poprosili architektkę Agnieszkę Buczkowską-Korlińską, właścicielkę pracowni Inter-Arch Architekci. „(…) Mieszkanie było już wykończone, ale po przeanalizowaniu potrzeb właścicieli, okazało się, że wymaga dużych zmian, łącznie z nowym układem funkcjonalnym. Po przearanżowaniu powstał jasny salon z jadalnią i kuchnią. Zabierając niewykorzystaną strefę komunikacyjną, udało się nam również wygospodarować miejsce na dodatkowe trzy garderoby.(...)”- wyjaśnia Agnieszka Buczkowska-Korlińska.

Projektując wnętrza apartamentu poświęcono sporo uwagi część wypoczynkowej i jadalni, dbając o to, by wszelkie detale, począwszy od mebli a skończywszy na oświetleniu i dekoracjach, były odpowiednio dobrane i nie przytłaczały zanadto przestrzeni. Na tle jasnych ścian w salonie stanęła szara sofa marki Loop&Co. Nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale jest też wygodnym meblem do odpoczynku przy strefie TV. Właścicielom zależało, by mieszkanie było funkcjonalne oraz łatwe do sprzątania. Dlatego w domu pojawiło się sporo udogodnień, na przykład zlicowane ze ścianami schowki, praktyczna pralnia, czy spiżarnia. Salon płynnie łączy się z kuchnią i jadalnią. Jej sercem jest nowoczesny biały stół Cattelan Skorpio na geometrycznej podstawie, tworzącej niezwykłe wzory, w zależności od kąta patrzenia. Przy nim rodzina spotyka się przy posiłkach, a pani domu tworzy nowe pomysły na swoje obrazy. Przy stole ustawiono dopełniające koncepcję salonu, proste w formie krzesła Airnova Giada.

W kuchni przykuwa wzrok przede wszystkim wyspa kuchenna w ciemnej kolorystyce, mieszcząca płytę grzejną, zlew i blat roboczy. Znalazło się tu miejsce na podświetlane schowki, czy zagłębienie na rośliny  (znad blatu wystają jedynie ich zielone „czuprynki”). Wyspa zrobiona jest z czarnego płomieniowanego granitu, który nadaje strefie roboczej powściągliwej elegancji.

W sypialni króluje twórczy minimalizm. Biała biblioteczka z drewnianymi elementami jest ponadczasową i nowoczesną propozycją, idealnie skrojoną pod właścicieli, którzy cenią sobie elegancję oraz ciepło we wnętrzu. Dzięki naturalnym akcentom, mimo pewnej surowości bieli i betonowej ściany nad łóżkiem, sypialnia wygląda bardzo przytulnie.

Apartament wykończono w bardzo wysokim standardzie. Ma powierzchnię 150 m2 i składa się z trzech sypialni, salonu z otwartą kuchnią, przedpokoju, dwóch  łazienek i WC oraz trzech garderób. Dodatkowo znajduje się tu oddzielna pralnia i wydzielone miejsce na przechowywanie zapasów spożywczych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ