Narodowe Muzeum Budownictwa w Waszyngtonie. Fot. National Building Museum

Narodowe Muzeum Budownictwa w Waszyngtonie. Fot. National Building Museum

  • Autor: mg
  • 15 lis 2017 08:20 (aktualizacja: 16 lis 2017 10:02)

Polska kuchnia na wystawie w muzeum w Waszyngtonie

Polska marka Ernest Rust i zaprojektowane przez nią wnętrze kuchenne są prezentowane podczas wystawy odbywającej się w Narodowym Muzeum Budownictwa w Waszyngtonie. Autorska kuchnia z jednej strony jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania związane z funkcjonalnością, z drugiej zaś podkreśla potrzebę indywidualizmu.

Wnętrze kuchenne firmy Ernest Rust od 14 listopada br. można podziwiać w Narodowym Muzeum Budownictwa w Waszyngtonie podczas wystawy "Making Room: Housing for a Changing America", organizowanej przez Citizens Housing & Planning Council oraz Resource Furniture & Clei.

Firma Ernest Rust została zaproszona do udziału w wystawie ze względu na osiągnięcia w branży mebli kuchennych. 50-letia tradycja, ciągły rozwój i ekspansja na rynki zagraniczne sprawiły, że to właśnie Rust znalazł się w gronie firm z obszaru wyposażania wnętrz, które na terenie Muzeum stworzyły pełnowymiarowe mieszkanie: The Open House. Przestrzeń zaprojektowana pod przewodnictwem włoskiego architekta Pierluigi Colombo ilustruje jak ważną rolę odgrywa wydajność i elastyczność w procesie tworzenia przestrzeni, tak, aby mogła być dostosowywana do potrzeb różnych członków rodziny na przestrzeni lat. Ponadto wystawa pokazuje najnowsze rozwiązania w dziedzinie designu i budownictwa, których zadaniem jest sprostanie rosnącym potrzebom mieszkaniowym Amerykanów. To również odpowiedź na zmieniające się trendy i wzrost zainteresowania nowatorskimi rozwiązaniami, mikroapartamentami, wspólnymi mieszkaniami czy trendem budowania przydomowych domków letniskowych.

W ramach wystawy, która będzie prezentowana przez 10 miesięcy, firma Rust odpowiada za przygotowanie wnętrza kuchennego. To dla nas ogromny zaszczyt, że to właśnie my stworzymy to najważniejsze pomieszczenie, które będzie pokazywać innowacyjne rozwiązania i prezentować najnowsze możliwości zmieniające kuchnie w niezwykłe miejsce - mówi Patryk Rust, współwłaściciel firmy.

Po kilku miesiącach procesu projektowania designerom firmy Rust pod przewodnictwem Marcina
Fatygi (Rust CDO) udało się stworzyć wnętrze, które zostało zaakceptowane przez głównego architekta wystawy Pierluigi Colombo, odpowiedzialnego za spójność całego wnętrza. Autorska kuchnia z jednej strony jest odpowiedzią na rosnące potrzeby związane z funkcjonalnością, z drugiej zaś podkreśla potrzebę indywidualizmu, implementowania nowoczesnych technologii i kreowania przestrzeni tak, aby mogli z niej korzystać różni użytkownicy na przestrzeni lat. Na szczególną uwagę zasługuje system półwyspu, który poprzez zastosowanie lustrzanej nogi i zaawansowanego technologicznie systemu podnośników opuszcza się i podnosi do góry, dając możliwość dostosowania wysokości półwyspu do wysokości użytkownika kuchni. Wśród zaproponowanych rozwiązań nie zabrakło również: systemu niewidocznego zlewu, chowanego TV czy systemu niewidzialnej wagi.

W zaproponowanym wnętrzu zależało nam na pokazaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, które mają znaczący wpływ na funkcjonalność kuchni i jej użytkowanie, z drugiej zdecydowaliśmy się na klasyczną formę i stonowaną kolorystykę, aby pokazać ponadczasowość, minimalizm i aktualność - dodaje Marcin Fatyga, autor projektu, CDO w firmie Rust.

Narodowe Muzeum Budownictwa skupia się na prezentowaniu szeroko pojętej architektury oraz światowych osiągnięć w tej dziedzinie. Rada dyrektorów muzeum to przedstawiciele świata architektury, designu i budownictwa, wśród których znajdują się takie nazwiska, jak: Anthony Wolf Greenber, Thomas D. Glass, Jeffrey S. Abramson, Richard T. Anderson, Kenneth P. Baker, Todd C. DeGarmo, Barry DePauw, Martin Ditto, Randy, Fiser Jeanne Giordano, Sabrina Kanner. To wyjątkowe miejsce, które każdego roku odwiedza ponad pół miliona osób. 

Wystawa "Making Room: Housing for a Changing America" stanowi kontynuację wystawy, która została zorganizowana w 2013 pod tą samą nazwą i przez te same instytucje w Muzeum Miasta w Nowym Jorku. Wówczas obejrzało ją ponad 150 tys. osób z całego świata.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ