Fot. Materiały prasowe MCK

Fot. Materiały prasowe MCK

  • Autor: bm
  • 19 gru 2016 14:37 (aktualizacja: 21 gru 2016 17:22)

Polski i norweski design - wystawa w Krakowie

Ciekawą - szczególnie dla amatorów dobrego wzornictwa - wystawę można oglądać od 17 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Tytuł ekspozycji to "Logika Lojalności. Norweski i polski współczesny design". Wystawa będzie czynna do 23 marca 2017.

Wystawa zaprezentuje współczesne wzornictwo w Polsce i w Norwegii - krajach, w których stało się jedną z bardziej popularnych dziedzin kultury, odgrywając niebagatelną rolę w zagranicznej promocji. Jednym z wiodących trendów zarówno w polskim jak i norweskim designie jest projektowanie wykorzystujące rodzimą tradycję warsztatową i materiałową jak również idee zrównoważonego rozwoju. Ekspozycja będzie próbą ukazania wzajemnych polsko-norweskich korelacji i punktów stycznych w designie ostatnich 15 lat. Wystawa zaprezentuje blisko 100 prac kilkudziesięciu młodych polskich i norweskich designerów, prace zarówno już nagradzane i uznane w świecie jak i te najnowsze.

Wśród artystów, których projekty zostaną zaprezentowane w Galerii MCK znaleźli się m. in.: Malafor, Jan Lutyk, Karina Królak, AP Dizajn, Fivetimesone, Kristine Five Melvaer, Anderssen&Voll, Andreas Engesvik, Olle Petter Wulum i Stian Korntvedt Ruud. Ekspozycja zostanie wzbogacona polskimi eksponatami z Muzeum Etnograficznego w Krakowie oraz norweskimi z Sverresborg, Trøndelag Folkemuseum, które będą przykładami tradycyjnego rzemiosła – źródła współczesnych inspiracji zarówno w kształtowaniu nowych form jak i filozofii.

Po pokazie w Krakowie wystawa zostanie zaprezentowana w Nordenfjeldske Kunstindustrie Museum w dniach 6.04.2017– 4.06.2017.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ