Projekt Konstelacje został zrealizowany przed wejściem do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Fot. Julie Guiches © European Union 2016

Projekt Konstelacje został zrealizowany przed wejściem do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Fot. Julie Guiches © European Union 2016

  • Autor: mg
  • 23 sie 2017 11:46 (aktualizacja: 23 sie 2017 12:15)

Polski projekt przed Parlamentem Europejskim w Brukseli

Polscy architekci zagospodarowali plac znajdujący się przed wejściem do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Za projekt odpowiada zespół architektów z Atelier Starzak Strebicki wraz z City3 i Laurą Muyldermans. W efekcie przed gmachem Parlamentu stanęło 100 krzeseł, 50 donic z roślinami oraz 10 stołów.

Czytaj też: Pojawiła się nowa marka na polskim rynku meblarskim

Plac Esplanande Solidarność 1980 wraz agorą Simone Weil łączy budynki Place du Luxemborg i dworca kolejowego Bruksela-Luksemburg, wpisując się w przestrzeń rozciągającą się wokół Parlamentu Europejskiego. Projekt konkursowy wyrósł z potrzeby stworzenia przyjaznej przestrzeni publicznej, która jednocześnie ożywi brukselski plac. 

W projekcie o nazwie "Konstelacje" zostały wykorzystane meble miejskie oraz elementy zieleni. W sumie na projekt złożyło się 100 krzeseł, 50 donic z roślinami oraz 10 stołów. Aranżacja ma charakter tymczasowy. Jednocześnie przewidziano różne scenariusze rozmieszczenia poszczególnych obiektów: w grupach, w okręgach i wzdłuż naturalnie rysujących się w przestrzeni linii. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ