Regały Stepps, Balma/Everspace

Regały Stepps, Balma/Everspace

  • Autor: bm
  • 23 paź 2018 09:17 (aktualizacja: 24 paź 2018 13:05)

Poznaj najnowsze propozycje projektantów mebli biurowych!

Współpraca z topowymi projektantami jest tym, na co stawia wielu producentów mebli biurowych i przeznaczonych do przestrzeni publicznych. Efektem są kolekcje mebli, które wyznaczają nowe trendy w aranżacji.

Jesień w świecie designu mija pod znakiem nowości. Innowacyjne koncepcje designerów nadają nową jakość w dziedzinie wystroju wnętrz i zagospodarowywania przestrzeni. Oto propozycje wybrane przez ekspertów z Everspace

Kolekcja Chic Lounge została zaprojektowana przez znakomitego francuskiego designera, Christophe’a Pillet dla marki Profim. Meble wyróżniają się minimalistycznym, finezyjnym stylem, świetnie komponującym się z różnorodnymi przestrzeniami. Dają możliwość połączenia skóry i tkaniny. Fotele Chic Lounge są wykonane z metalowych stelaży zalanych w piance poliuretanowej, co więcej, wyposażone zostały w oparcie o regulowanej wysokości. D

Marka MDD prezentuje trzy nowe projekty: Frank, Hana i Gravity. Fotel Frank, zaprojektowany przez Krystiana Kowalskiego, przeznaczony jest zarówno do pracy, jak i relaksu. W minimalistycznej formie zachował wygodę gabinetowych foteli, którą podkreśla ergonomiczna poduszka i odchylone oparcie. Budka Hana (projekt Dymitra Malcewa) to strefa ciszy o modułowej konstrukcji, sprawdzająca się nawet w najbardziej dynamicznym otoczeniu. Komfort użytkownika poprawiają automatyczne oświetlenie, cicha wentylacja i zapewniający światło z zewnątrz sufit. Materiał akustyczny zastosowany został zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej ścianie, co poprawia jakość akustyczną nie tylko kabiny, ale całej przestrzeni biurowej. Gravity, również zaprojektowana przez Dymitra Malcewa, przenosi ideę biura menadżerskiego na zupełnie nowy poziom. Prosta, osadzona na jednym punkcie podparcia forma, ukrywa mechanizm elektrycznej regulacji blatu, co umożliwia pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

System Balma Stepps to unikalne moduły skonstruowane tak, by można było budować z nich regały przyścienne, narożnikowe oraz wolnostojące z dostępem z dwóch stron. Stabilną konstrukcję tworzą metalowe drabinki połączone półkami. Ta różnorodność pozwala stworzyć produkt odpowiadający indywidualnym potrzebom.

Tworząc przegląd jesiennych nowości, nie sposób nie wspomnieć o premierowych kolekcjach od Marbet Style: Shark i Eclipse, projektu Tomasza Augustyniaka. Shark to lekkie krzesła i stoliki nawiązujące do natury, przeznaczone dla kawiarni, pubów i restauracji, jednak ze względu na swoją uniwersalność sprawdzają się także w przestrzeniach domowych. Klasyczne w formie, zyskują wyrazisty charakter w połączeniu z blatami z laminowanej sklejki. Na kolekcję Eclipse składają się panele akustyczne, wykonane z ekologicznego materiału PETfelt, powstałego z przetworzonych butelek PET. Dostępne są lekkie, dekoracyjne panele ścienne 3D w dwóch wielkościach, zaprojektowane w taki sposób, żeby obracając je, za każdym razem otrzymać inny efekt wizualny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ