Premiera nowych kolekcji Marbet Style na targach Arena Design w Poznaniu 2017

Premiera nowych kolekcji Marbet Style na targach Arena Design w Poznaniu 2017

  • Autor: bm
  • 22 marz 2017 14:09 (aktualizacja: 24 marz 2017 09:07)

Premierowy pokaz Marbet Style odbył się w Poznaniu

Marbet Style od lat chętnie podejmuje współpracę zarówno z młodymi, jak i uznanymi polskimi projektantami. W Poznaniu odbył się premierowy pokaz nowych kolekcji marki: paneli akustycznych "Groove" według projektu Tomasza Augustyniaka oraz mebli wypoczynkowych "Corbu" autorstwa Grynasz Studio.

Pokaz odbył się podczas 9. edycji "Areny Design" w Poznaniu. Rozbudowana funkcjonalność, autorskie rozwiązania oraz walory estetyczne sprawiły, że oba projekty zostały zauważone i nominowane do konkursu Top Design Award 2017 odbywającego się podczas targów. Ostatecznie pierwsze miejsce w kategorii „Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz” zdobył oryginalny, modułowy system Tomasza Augustyniaka. Rozbudowana rodzina paneli "Groove" obejmuje wersje ścienne, sufitowe, biurkowe oraz ścianki wolnostojące. Poszczególne elementy pozwalają na stworzenie cichego miejsca do pracy lub prywatnej strefy wypoczynku w otwartej przestrzeni. System umożliwia również wydzielenie pomieszczeń na dużych powierzchniach biurowych typu open space. Warto zaznaczyć, że "Groove" to projekt innowacyjny i proekologiczny, wykonany z substancji powstałej w wyniku przetwarzania butelek PET.

Druga premiera Marbet Style pokazana podczas minionych targów to "Corbu", kolekcja mebli wypoczynkowych zaprojektowana przez Grynasz Studio, kreatywny, multidyscyplinarny zespół założony przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza. Proste kształty mebli i ich gładkie powierzchnie zostały zainspirowane minimalizmem i głównym hasłem tego trendu – Less is more. Projekt opiera się na idei wielokrotności kształtu – ten sam prostokąt z zaokrąglonymi narożnikami powtarza się w oparciu, podłokietnikach, siedzisku i podstawie mebli. Cała rodzina mebli składa się z sofy nierozkładanej oraz fotela i sofy z funkcją spania, co odpowiada na potrzebę uzyskania dodatkowego miejsca do nocnego wypoczynku. Projekt Grynasz Studio został wyróżniony nominacją do nagrody TOP DESIGN award 2017 w kategorii „Przestrzeń publiczna”.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ